Centrální banky a monetární politici na celém světě spouštějí obrovské záchranné operace, aby bylo možné zastavit pád globální ekonomiky na pozadí důsledků boje s koronavirem. (Foto: Pixabay)

Keiser Report televizní stanice RT hovořil s Markem Yusko ze společnosti Morgan Creek Capital ve snaze zjistit, co čeká světovou ekonomiku v situaci, kdy celá odvětví hospodářství stojí nad propastí.

„Skutečnou věcí dneška je to, že to ve skutečnosti není virus, co představuje hrozbu,“ prohlásil Yusko. Podle jeho názoru se ve světě nalézá více virů, které jsou nebezpečnější než Covid-19. Fiskální a monetární stimuly na celém světě ovšem povedou k velkým problémům.

„Jsme na hraně zlomu… kde jsme nyní změnili dolar na toaletní papír. Ve své podstatě jsme řekli, že nezáleží na tom, jak moc budeme tisknout. Budeme tisknout, dokud to krvácení neskončí,“ uvedl.

Na co lidé zapomínají je, že stoupající ceny akcií nejsou v každém případě dobrá věc, prohlásil Yusko a dodal: „Rozhodně to není dobrá věc pro 49 procent lidí v této zemi, kteří nevlastní žádné akcie.“

„Takže to, co se tady děje, je kleptokracie. Probíhá to po desetiletí a je to plán. Kvantitativní uvolňování nebylo navrhnuto, aby vytvořilo ekonomický růst. Kvantitativní uvolňování bylo navrženo k ožebračení 99 procent lidí a pro obohacení jednoho procenta lidí. A všechno, co se odehrává během několika posledních týdnů je jen větší úroveň toho samého,“ řekl.

Podle názoru investora se svět může nacházet na cestě, která se změní z velké recese na velkou depresi.