Sasko připravilo několik desítek lůžek na psychiatrické klinice pro ty, kteří odmítají dodržovat povinnou karanténu. Hlídány budou spolkovou policií. (Foto: Depositefiles)

„Kdo v Sasku musí do karantény, ale nebude ji dodržovat, musí počítat s tvrdými tresty. Tato spolková země připravila přesně dva tucty pokojů v psychiatrické klinice, kde nepoučitelní lidé budou hlídáni policií,“  píše německý portál Welt.

„Pro zdraví a životy nás všech je nutné, aby se lidé chovali podle pravidel karantény,“ citoval portál slova Petra Köppinga, ministra sociálních věcí tohoto spolkového státu.

„Kdyby v jednotlivých případech mělo dojít k tomu, že lidé se nebudou chovat podle pravidel, je nezbytné vynutit ze strany zdravotnického systému jejich dodržování. V takovém případě je na základě rozhodnutí podle práva možné tyto lidi zavřít do speciální části nemocnice,“ dodal.

Podle informací portálu je to možné na základě paragrafu 30 spolkového zákona pro ochranu před infekčními nemocemi. Údajně se ovšem má jednat o krajní prostředek, když dodržování karanténních opatření nebude možné jinak vynutit.

Podle Weltu se v Sasku nyní nachází několik tisíc lidí v karanténě, z toho 3300 v Drážďanech a 2100 v Lipsku.