Psal se listopad v roce 1997, kdy se tehdy 40letý William bavil ve městě s přáteli. Po tom, co klub opustil, jej už nikdo nikdy neviděl a muž se ocitl na seznamu pohřešovaných osob. (Foto: Google)

Bohužel tento příběh neměl šťastný konec a William se už domů nevrátil, jeho rodině se však může ulevit – případ se totiž podařilo uzavřít a stalo se tak díky aplikaci Google Earth .

Není nic výjimečného cestovat alespoň prstem po mapě, když už nemůže někdo cestovat ve skutečnosti. Tentokrát se však podařilo natrefit na mapě na něco neobvyklého.

Někdo se rozhodl, že za pomoci Google Earth přezkoumá Floridskou oblast, ve které shodou okolností kdysi William žil. Pozorné oko uživatele najednou zachytilo v jezeře něco, co by tam nemělo být.

V jezeře totiž bylo ponořeno auto a nálezce se rozhodl okamžitě jednat a kontaktovat aktuálního majitele pozemku. Ten se na nález podíval za pomoci dronu a potvrdil, že v jezeře skutečně leží bílé auto a okamžitě kontaktoval příslušné úřady.

Policie auto z vody vytáhla a ukázalo se, že ve vodě muselo ležet už nějaký ten čas, bylo totiž značně poškozené. Kromě toho, naskytl se jim pohled na kosterní pozůstatky a podařilo se potvrdit, že patří právě Williamu Moldtovi, který byl nezvěstný dlouhých 22 let.

Úřad zabývající se pohřešovanými osobami, The National Missing and Unidentified Persons System, po přezkoumání případu prohlásil, že William Mold odešel z klubu, ve kterém se bavil ještě před půlnocí. Podle svědků však nebyl pod vlivem alkoholu.

Těsně před odchodem ještě z klubu zavolal své přítelkyni a řekl jí, že už se chystá na odchod a brzy přijde domů. Do Lantana, kde žil, však už nikdy nedorazil.

Pozemek, kde se auto našlo, v té době procházel rekonstrukcí, jezero tam však už bylo i tehdy. The Guardian uvádí, že aktuální majitel, Barry Fay, si nikdy nic podezřelého nevšiml a netušil, že v jezeře na jeho pozemku leží tělo člověka nezvěstného 22 let.

Zdroj:  theguardian.com