Dovolené v Chorvatsku jsou sice skvělé, srdce dobrodruha však už příliš nepotěší. Lidé stále více vyhledávají místa, kam nechodí každý a zážitky, při kterých budou ještě i vnoučata lapat po dechu. Airbnb si to velmi dobře uvědomuje, přichází proto s novinkou, která je jen pro ty nejodvážnější. (Foto: Youtube)

Antarktida je v současnosti zajímavou destinací zejména pro vědce, protože zde probíhají různé výzkumné projekty. Airbnb však přichází se zajímavou nabídkou, která zaujme zejména milovníky zimy a pravých environmentalistů.

Pokud totiž toužíte po dobrodružství, jaké zažije jen málokdo, můžete se na měsíc přidat k expedici se skupinou výzkumníků. Airbnb výlet nazval studijní dovolenou, i když to nebude dovolená v pravém slova smyslu. Portál The Insider uvádí, že pět odvážlivci budou muset i řádně pracovat.

Projekt probíhá ve spolupráci s organizací Ocean Conservancy a součástí výzkumného týmu je i vědkyně Kirstie Jones-Williams. Spolu s ní a skupinkou dalších vědců bude vaším úkolem zkoumat, jak ovlivňuje lidská činnost na ten nejvzdálenější kontinent.

Bohužel mikroplastu se nevyhnuly nejen oceánské hlubiny, ale ani Antarktida. Vaším úkolem proto bude shromažďování vzorků sněhu a ledu a zjišťování přítomnosti mikroplastu.

Na první pohled se může zdát, že Antarktida se znečištění z velké části vyhýbá, není to však pravda. I když je kontinent poměrně izolován, znečištění čelí i toto ledové království.

Ve zprávě pro portál The Insider se Kirstie Jones-Williams vyjádřila, že teď, když už máme dostatek důkazů o tom, že znečištění se týká bez výjimky celé naší planety, je důležité zkoumat, jakým způsobem se mikroplasty na kontinent dostávají.

Kromě toho, výzkum slouží i jako zvednutím varovného prstu. Lidé by si totiž měli uvědomit, že naše každodenní řízení neovlivňuje jen naše bezprostřední okolí, ale i zbytek světa.

Ten, kdo se chce k expedici připojit, nemusí mít vzdělání v dané oblasti, stačí, když je srdcem vědec a je ochoten pro životní prostředí něco vytrpět.

Jak jste si totiž zřejmě domysleli, práce bude probíhat v extrémních podmínkách a bude pořádně náročná. Je proto vhodné, aby byly odvážlivci mimo jiné fyzicky zdatní.

Samozřejmě, součástí expedice je i trénink a příprava, které budou probíhat v Chile, v Punta Arenas.

Kromě toho, před oficiálním začátkem expedice budou mít výzkumníci možnost navštívit Jižní pól a prozkoumat místa, jako například Drake Icefall, Charles Peak Windscoop či Elephant 's Head. Zájemci se mohou přihlásit do 8. října.