Slovenský Denník N publikoval novou zprávu podnikatele Mariána Kočnera z aplikace Threema. Ta ho má usvědčovat z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Ve zprávě však Aleně Zsuzsové poslal pouze čtyři emotikony a žádný text. I tak z nich ale vyplývá, že nejspíše řešili odměnu za vraždu. (Foto: Youtube)

Slovenský portál Denník N uveřejnil další komunikaci z Threemy podnikatele Mariána Kočnera, který je obviněn z objednávky vraždy Jána Kuciaka, při které byla zabita i jeho partnerka Martina Kušnírová.

Ve středu 21. února 2018 napsal Aleně Zsuzsové zprávu, v níž byla ikona čísla 50, šipka doprava s anglickým slovem soon (brzo), která ukazovala na symbol smrtky. O 129 minut později byli Kuciak a Kušnírová zavražděni.

Odměna, kterou měl Kočner za vraždu zaplatit, byla padesát tisíc eur.

„Ne, tolik určitě ne, říkala jsem, že se cena upraví!! Tak, aby byl každý spokojený,“ odepsala mu Zsuzsová, která vraždu zprostředkovala.

V komunikaci si dávali pozor, aby Kuciaka nebo vraždu nezmiňovali přímo. Novináře nejspíše označovali jako „USB“.

„Řešíš i ty interiéry na USB?“ psal Kočner Zsuzsové. „Jasně, to už dávno! Ten ti taky vrátím a ten projekt by měl být prý hotový už tento týden,“ reagovala Zsuzsová.
O několik dní později pak Zsuzsová Kočnerovi psala, že je vše na 90 % připravené.

„Myslíš si, že ze srandy nadávám na ten zku…ý sníh? Vydržíme a všechno bude,“ psala mu.

Z komunikace dále vyplývá, že Zsuzsová přesně nevěděla, v jaký den k vraždě dojde. Situaci vrahům komplikovalo špatné počasí, když v únoru roku 2018 hustě sněžilo a mrzlo.

„Doposud jsme podrobnou komunikaci Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsové o vraždě novináře Jána Kuciaka nezveřejňovali. Po podání obžaloby koncem října už k tomu není důvod. Kočner, Zsuzsová i ostatní obžalovaní se seznámili s vyšetřovacím spisem a čeká se na to, jak se k celému případu postaví Specializovaný trestní soud. Zda přijme obžalobu a nařídí jednání, nebo případ vrátí zpět k došetření,“ píše Denník N.

Kočnera zatím usvědčuje souhrn nepřímých důkazů, a to především jeho Threema a svědecká výpověď Zoltána Andruska, u kterého si Zsuzsová podle obžaloby vraždu objednala. Ten od svého zatčení spolupracuje s policií.

Kromě toho měl bývalý šéf slovenské civilní rozvědky Peter Tóth vyšetřovatelům vypovědět, že si ho Kočner před více než rokem najal, aby sledoval nejméně pět novinářů, včetně Jána Kuciaka.

Kočner svou údajnou komunikaci v aplikaci Threema označil dne 28. října za „dlouhou, neověřenou a nezákonně získanou fantasmagorickou komunikaci“.

Zdroj: snews.com