Turecký prezident si nenechal ujít příležitost, aby se vyjádřil k protestům ve Francii. Píše o tom deník Libération. Recep Tayyip Erdoğan odsoudil agresi sil ze strany právního řádu a poznamenal, že celá věc se odehrává v zemi, která kritizuje tureckou policii.

Prezident Turecka veřejně zkritizoval nepřiměřenou agresi francouzských orgánů proti demonstrantům.

„V ulicích mnoha evropských hlavních měst vládne chaos a začíná to v Paříži. Televize a noviny jsou přeplněné obrázky hořících automobilů, vykradených obchodů a stále více agresivnějších policejních reakcí vůči demonstrantům," prohlásil turecký vůdce. Podle jeho slov se Turecko staví proti chaosu, který vyprovokovali demonstranti, ale také proti nepřiměřené agresi druhé strany.

Podle deníku Libération turecká média protesty ve Francii pozorně sledovala. Informovala například o případu školáků z města Mantes-la-Jolie, které se nachází nedaleko Paříže. Tam totiž policisté nechali děti pokleknout na kolena a přinutili je dát si ruce za hlavu.

„Stačí se podívat na to, co dělá policie v zemích, které kritizují naši policii," ironicky poznamenal turecký prezident a dodal, že Evropa z hlediska demokracie, stejně jako z hlediska lidských práv a svobod, zažívá jakési fiasko.