Před včerejším tiskovým brífinku po zasedání Ústředního krizového štábu k pandemickým opatřením v době letních dovolených mikrofony médií zachytily rozhovor mezi profesorem Vladimírem Krčmérym a ministrem vnitra Romanem Mikulcom (OĽaNO). (Foto: Youtube)

Ministr vnitra pošeptal profesorovi Krčmérymu, aby i před médii zopakoval to, co říkal na krizovém štábu o dovolených v čase šířící se indické delta varianty koronaviru.

„To je velmi nejisté. Nejisté… dovolená. Se to může přeměnit na horor. Dovolená se opravdu může proměnit na horor při návratu,“ odpověděl Mikulcovi známý lékař.

Vladimír Krčméry uvedl, že se těšil z toho, jak dopadlo nedávné odvolávání Romana Mikulca z pozice ministra vnitra.

„Tak se těším, že vše dobře dopadlo v parlamentu …“ Mikulec na to Krčmérymu pošeptal, že mu děkuje, a řekl že to bylo „velmi vyčerpávající“.

Vladimír Krčméry dodal, že jde o nepříjemnou záležitost. Podotkl, že on sám byl prý 21krát na stíhání za „vymyšlené trestné činy“.

„Takže jsem to zažil, 21-krát za 20 let. Je to nepříjemné,“ zopakoval. Krčméry se pak svěřil Mikulcovi, že nedávno skončil na policii poté, co se mu někdo vyhrožoval, že ho podpálí.

Krčméry Mikulcovi uvedl, že policisté, s nimiž měl zkušenost jsou „super chlapi“. „Zachránili mě,“ poděkoval ministrovi vnitra profesor Krčémry.