Policie v Londýně pod Sadiqem Khanem zneužila Zákona o veřejném pořádku, aby zabránila demonstraci na podporu amerického prezidenta Donalda Trumpa před americkou ambasádou, zato ale v pátek povolila ohromnou, zběsile nenávistnou demonstraci proti němu.

Protestující účastnící se události ‚Vítej, Trumpe‘ se plánovali shromáždit před ambasádou a pochodovat odsud k Whitehall, kde by se přidali k další akci, ‚Osvoboďte Tommyho Robinsona‘, na podporu tohoto aktivisty a nezávislého žurnalisty, který byl nedávno uvězněn za opovrhování soudem poté, co si dovolil referovat o soudním procesu s muslimským gangem nucené nezletilé prostituce.

Ale síly Metropolitní policie, které z větší části podléhají starostovi Londýna Sadiqu Khanovi, použily Zákona o veřejném pořádku, aby uvalily restrikce na obě skupiny protestujících tak, aby jim demonstrace znemožnily, ač umožnily daleko větší proti-Trumpovské protesty, při nichž bylo nejméně šest lidí zatčeno, které budou v sobotu pokračovat, při nichž demonstranti nesli transparenty plné hrubých sprosťáren a poselství jako „Chcípni, Trumpe, chcípni“.

„Plánoval jsem jít k americké ambasádě, abych se tam setkal se skupinou demonstrantů, kteří plánují Trumpa v této zemi uvítat…, je to opravdu dobře vidět ho v této zemi, jak v této zemi říká pravdu lidem u moci,“ vysvětloval David Kurten, zvolený člen Londýnské rady pro Brexit, která podporuje Stranu nezávislosti Spojeného království. „Když jsem ale zašel na policejní stanici, předal jsem tento papír pár přátelským policistům, kteří prostě dělali jen svou práci – ale byly na shromáždění před americkou ambasádou uvaleny podmínky podle Části 12 Zákona o veřejném pořádku, což znamená, že lidé se tam nemohou projevovat nebo provádět jakýkoliv druh demonstrace,“ tvrdil.

„A také mi řekli, že jestli k americké ambasádě přijdu ve skupině tří či více lidí, tak jsou povinně mě uvěznit – takže svoboda projevu je mrtvá,“ uzavřel to.

„Co to má znamenat, chce snad Sadiq Khan lidem znemožnit, aby vyjadřovali pro-Trumpovské hodnoty?“ dodal Young, místo předseda Reece Coomber.
„Ale velice brzy nejspíš několik tisíc z nás bude protestovat za Trumpa a předvede podporu tomuto vůdci svobodného světa, i když nás zakazují, umlčují nás a cenzurují nás.“