Dvě letadla údajně spatřila meteor západně od města McAllen v Texasu krátce předtím, než obyvatelé hlásili, že slyšeli hlasitý výbuch a cítili, jak se třese země. (Foto: Twitter)

Šerif okresu Hidalgo Eddie Guerra byl upozorněn federálními kolegy, že houstonské řízení letového provozu obdrželo hlášení od dvou letadel, která tvrdí, že byla svědky meteoru západně od McAllenu.

„Byl jsem informován svými federálními partnery, že houstonská kontrola letového provozu obdržela hlášení od dvou letadel, že viděla meteorit západně od McAllenu,“ uvedl šerif Guerra.

„Kde přesně došlo k dopadu, není známo. Žádné zprávy o poškození v této oblasti jsme neobdrželi,“ pokračoval.

Jonathan Flores, šéf policie v Altonu, řekl serveru ValleyCentral, že slyšeli výbuch, ale původ exploze je zatím neznámý. Zmínili, že obdrželi několik telefonátů.

Vím, že to bylo rozsáhlé. Stejný telefonát obdrželo více měst,“ řekl Flores.

Podle šéfa policie v Mission Cesara Torrese nyní obdrželi stovky telefonátů od znepokojených osob, které „slyšely, jak se země otřásla“.

„Se stejnými informacemi mě informovaly i federální úřady. Policejní oddělení Mission obdrželo více než 100 telefonátů týkajících se hlasitého výbuchu, v jehož důsledku se mnoho domů silně otřáslo. Místo výbuchu nebylo lokalizováno, ale nejdůležitější je, že nejsou žádné zprávy o zraněných,“ uvedl.

Podle jednoho z uživatelů Facebooku slyšeli dnes odpoledne hlasitý třesk, podobný výbuchu plynu.

„Tak jsme dnes odpoledne slyšeli hlasitý třesk, jako výbuch plynu. Země se otřásla, stejně tak okna a dům. Říká se, že v Mission Texas dopadl meteorit. Bylo to hlasité, vyšel jsem ven a čekal, že někde na obzoru uvidím ohnivou kouli.“

Další uživatel tvrdil, že v texaském Missionu zhasla světla.

Americká Národní meteorologická služba Brownsville/Rio Grande Valley Texas vydala prohlášení, že jejich radar zachytil ve středu v 17:23 nějaký záblesk.

Zdroj: thegatewaypundit.com