O údajné trestné činnosti Clintonových, od podvodů s Clinton Foundation přes záhadnou smrt Vince Fostera, Hillaryin e-mailový server až po Billovy lety na palubě Lolita Expressu, byly napsány knihy. Ale byl to právě Hillaryin soupeř z roku 2016, kdo se stal prvním bývalým obyvatelem Bílého domu, který čelil obvinění z trestného činu. (Foto: Twitter)

Hillary Clintonová neskrývala radost nad obviněním svého rivala z roku 2016 a tvrdila, že trestní obvinění Donalda Trumpa vyplývá z jeho zjevného ignorování zákonů, a to jak v podnikání, tak v politické kariéře.

„Vždycky jsem si o něm myslela, a pokud ho sledujete, myslím, že to vidíte také – obviňuje lidi z věcí, které sám dělá. Je to forma psychologické projekce a vždycky jsem si myslela, že zejména jeho výsledky v podnikání, ale pak i to, jak jsme ho viděli v politice a ve vládě – byl to člověk, který se nestaral o pravidla, nestaral se o zákony,“ řekla Clintonová v rozhovoru pro australská média, který byl odvysílán v úterý.

„Takže byl obviněn a mohou být i další, ale on řekl, že bude kandidovat dál a v našem současném systému zákonů není nic, co by mu bránilo kandidovat. Ale i kdyby získal republikánskou nominaci, nemůže být podle mého názoru znovu zvolen prezidentem,“ ujistila bývalá první dáma.

S poukazem na to, že Trump má „tvrdé jádro“ příznivců, kteří mu pravděpodobně pomohou získat republikánskou nominaci, Clintonová zdůraznila, že to pro všeobecné volby stačit nebude a že jemu a jeho chování „přišlo na chuť více lidí než dříve“.

„V obecných volbách proti prezidentu Bidenovi nevěřím, že může vyhrát,“ řekla Clintonová. Na otázku, zda Trump představuje pro Bidena větší hrozbu než floridský guvernér Ron DeSantis, druhý hlavní potenciální republikánský uchazeč pro rok 2024, Clintonová odpověděla, že „těžko říct“, a naznačila, že DeSantis je „neprověřený“, že „mimo Floridu o něm nikdo moc neví“ a že „na Floridě sledují, jak dělá šílené věci“. Takže já vlastně věřím, že prezident Biden bude znovu zvolen bez ohledu na to, kdo bude republikánským kandidátem,“ řekla.

Zdroj: news.sky.com