V Číně oznámili možné zničení Ruska během prvních tří hodin války a navrhli, jak tomu zabránit. (Foto: Military China)

„Pokud se konfrontace přeleje do války, může být Rusko zničeno za tři hodiny,“ uvedli v materiálu portálu China.com článek. Ruští vojenští experti si myslí opak.

V případě války mezi Spojenými státy a Ruskem budou Rusové v prvních třech hodinách poraženi, tvrdí čínští analytici. Nicméně, existuje způsob, jak tomu zabránit, tvrdí podle portálu China.com.

Podle čínských odborníků Rusko stále provádí rekonstrukční práce raketových, ponorkových a vzdušných sil, a proto vyvíjí málo nových zbraní. V tomto ohledu v případě přímého vojenského konfliktu Rusko prohraje se Spojenými státy, věří čínští analytici.

Pokud se z konfrontace stane válka, Rusko může být zničeno za tři hodiny, cituje je China.com a uvádí, že spolu se spojenci disponují jen na evropském kontinentu 600 jadernými hlavicemi a strategickými nosiči. Navéce je kontinent obklopen americkými ponorkami a letadlovými loděmi.

Sohu varuje USA: Rusko je vás schopno vymazat desetkrát!

Aby se předešlo takovému vývoji událostí, čínští odborníci doporučují, aby Rusko posílilo své systémy protiraketové obrany, vyvinulo nové modely strategických bombardérů a schopnost odvetných opatření.

Ruští vojenští experti ovšem kategoricky nesouhlasí se závěry svých čínských kolegů. Podle ruských analytiků je Rusko připraveno „desetinásobně zničit nepřátelské území“. Navíc skutečnost, že Rusko je jedinou zemí, které může zničit Spojené státy, přiznávají samotní Američané.

Zdroj:  military.china.com, pz.cz