Turečtí vojáci přesunují techniku k syrské hranici, uvádějí noviny Hurriyet.

Podotýká se, že přes Kilis a ve směru vesnice Elbeyli na syrské hranici ráno projelo osm transportních prostředků, které převážely tanky a houfnice.

Podle informací vojenského zdroje novin je přesun techniky bezpečnostní opatření. Tanky M60 byly na hranici přesunuty v rámci plánu zadržení nové vlny uprchlíků, kterou turecké orgány očekávají v případu útoku syrských vojsk na Idlib.

Turecko také rozšířilo uprchlický tábor Atmě na syrské straně hranice a posílilo 12 pozorovatelských stanovišť na kontrolu zóny deeskalace v Idlibu.

Území provincie Idlib v současné době prakticky nekontrolují syrské vládní síly. Nacházejí se tam bojovníci ozbrojené opozice a také teroristé z řady skupin, kteří periodicky útočí na pozice syrských vojsk.

Kolem Sýrie v posledních dnech stoupá napětí. Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov, učinil prohlášení, že podle zpráv z nezávislých zdrojů chystají teroristé z fronty Hajat Tahrir aš-Šam (zakázaná v RF) provokaci, aby obvinili Damašek z použití chemických zbraní proti civilistům v syrské provincii Idlib.

Šéf Pentagonu James Mattis dříve prohlásil, že USA aktivně projednávají s Ruskem odvrácení eventuálního nasazení chemických zbraní v Sýrii.

Zdroj:  hurriyetdailynews.com