Rodiče zemřelé osmnáctileté dívky: „Neměla žádnou nemoc.“ Hlavní chirurg, který ji operoval: „Rozsáhlá a závažná trombóza“. (Foto: Facebook)

Chirurg, který operoval Camillu v San Martinu byl Gianluigi Zona, ředitel neurochirurgické a neurotraumatologické kliniky na poliklinice:

„Nikdy jsem neviděl mozek, který by se dostal do takového stavu kvůli tak rozsáhlé a závažné trombóze,“ přiznává.

Krev nemohla odtékat a nasákla mozek.

„Všechny žilní dutiny byly ucpané, což jsem za svou dlouholetou praxi ještě neviděl. Žilní dutinu si musíte představit jako řeku uprostřed údolí, do které se sbíhá několik potoků. Postavíte-li uprostřed řeky přehradu, řeka se rozvodní a přítoky nemohou odtékat, což vede ke zvýšení tlaku na horním toku.“

Zona dále uvedl: „Nejsem virolog, epidemiolog ani forenzní vědec, ale vzhledem k obrazu, který jsem viděl v hlavě té dívky, je jasné, že máme co do činění s něčím, co není normální.“

Dívka přišla na pohotovost v nemocnici Lavagna 3. června, pouhý týden po injekci od společnosti AstraZeneca. Stěžovala si na silné bolesti hlavy.

Canepa, která pocházela z města Sestri Levante v Ligurii, byla očkována během „dne otevřených dveří“ pro mladé lidi starší 18 let.

Očkování od společnosti AstraZeneca bylo schváleno pro všechny osoby starší 18 let, ale v Itálii je doporučeno pouze osobám starším 60 let kvůli spojitosti s několika případy krevních sraženin u mladších osob.

Camillin případ vyvolal obavy mezi mladými lidmi, kteří se dříve rádi nechali očkovat, aby získali zelený pas nebo očkovací průkaz umožňující cestování a účast na masových akcích.

Zdroj: piccolo.gelocal.it