Video z mobilního telefonu (nahoře) zachytilo okamžik, kdy ukradená Kia narazila do zadní části školního autobusu zaparkovaného před střední školou v Milwaukee na začátku tohoto týdne. (Foto: Twitter)

Místní média WISN uvedla, že v souvislosti s pondělní krádeží vozu Kia byly zatčeny dvě dospívající dívky. Obě dívky byly spolujezdkyně a byly zraněny, zatímco řidič je podle policie stále na útěku.

Předtím, než Kia najela do školního autobusu, visela z okna vozu patnáctiletá spolujezdkyně. Ta podle policie upadla do bezvědomí. Zatím není jasné, jakým obviněním budou oba teenageři čelit.

Reportérka televize WTMJ se zeptala očitého svědka: „Co se vám honí hlavou, když to vidíte?“ „Ano,“ odpověděl svědek.

„Děsivé. Děsivé,“ řekla Therese Nelsonová, rodička, která kolem 9:00 místního času vysazovala své dítě na Morseově střední škole. Nejprve si v dálce všimla kličkujícího vozu Kia a poté popsala nehodu:

„V zrcátku jsem je viděla, jak se otáčejí, a pak už jen vím, že narazili do autobusu, spolujezdec ležel na zemi a zbytek se rozjel.“

Místní média neupřesnila, zda ukradená Kia souvisela s výzvou TikTok. Ve městech po celé zemi byl zaznamenán prudký nárůst krádeží vozů Kia a Hyundais. Řada měst, například Milwaukee, Seattle, Cleveland, San Diego a St Louis, žaluje značky Kia a Hyundai o blíže nespecifikovanou náhradu škody kvůli tomu, že výrobci vyrábějí vozy, které postrádají běžnou technologii proti krádeži.

Tyto krádeže však přicházejí v době, kdy progresivně řízená města postupují proti zločincům mírněji. A za úpadek liberálních měst, která se mění v peklo zločinu, nemůže nikdo jiný než špatná politika.

Zdroj: wisn.com