Bývalý krajně pravicový izraelský zákonodárce citoval Adolfa Hitlera, když hovořil o vojenském převzetí Gazy a vyhnání Palestinců. (Foto: Wikimedia)

Ve videu sdíleném na sociálních sítích Moše Feiglin uvedl:

„Všichni jsme si mysleli, že je to pravda: „V naší zemi nejsme hosté. Toto je naše země, celá. Jak řekl Hitler: ‚Nemohu žít, pokud zůstane jediný Žid‘. Nemůžeme tu žít, pokud v Gaze zůstane jediný ‚islámský nacista‘.“

Dodal, že chce z Gazy „udělat hebrejskou“.

Feiglin byl v letech 2013-2015 členem strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua, než založil vlastní krajně pravicovou stranu Zehut.

Platforma Feiglinovy strany Zehut v roce 2019 tvrdila, že jakmile Izraelci „přijmou svou skutečnou identitu a přestanou se považovat za okupační sílu ve své vlastní zemi, zbytek světa nechá [izraelsko-palestinský] konflikt za sebou a přijme naši právní suverenitu“.

V dokumentu se dále uvádí, že strana „zruší“ dohody z Osla s Palestinci a nabídne „nežidovským obyvatelům Judska a Samaří“ tři možnosti, z nichž první bude odchod.

Izrael, uvádí platforma, „umožní zájemcům z řad obyvatel prodat jejich majetek a pomůže jim přistěhovat se do místa, které si sami zvolí“.

Na předvolebním setkání v tomto roce Feiglin řekl: „Nemluvte se mnou o mezinárodním právu, protože nic takového neexistuje. Víte, jakmile použijete slovo ‚Palestinec‘, přestanete říkat pravdu. Protože žádný palestinský národ neexistuje a oni to vědí… Jakmile jste řekl, že toto je Palestina, a jakmile jste řekl, že v této Palestině žijí Palestinci – jakmile jste to řekl, vytvořil jste něco, co se ve skutečnosti nevyskytuje. A teď neexistuje žádné řešení.“

Feiglin byl popsán jako „židovská verze evangelíků, kteří sní o Armagedonu, a džihádistů, kteří se snaží pomstít nevěřícím. Ten člověk vážně fantazíruje… o rozsáhlé svaté válce s cílem dobýt Západní břeh Jordánu, pásmo Gazy a zejména Chrámovou horu – ne ve jménu nacionalismu, ale ve jménu Boha.“

Zdroj: haaretz.com