Italská herečka a režisérka Asia Argentová, jež je jednou z tváří hnutí #MeToo, které způsobilo pád producenta Harveyho Weinsteina, údajně sexuálně obtěžovala nezletilého herce. Později mu zaplatila, aby mlčel.

O případu informoval list New York Times, kterému někdo anonymně poslal příslušné dokumenty. Podle listu tehdy 37letá Argentová měla sexuálně obtěžovat herce a rockového hudebníka Jimmyho Benneta, kterému bylo 17. Případ se odehrál ve státě Kalifornie, kde věková hranice pro legální pohlavní styk je 18 let.

Přestože se případ měl odehrát v roce 2013, Bennett požadoval peníze až před několika měsíci na pozadí rostoucího skandálu kolem Harveyho Weisteina a vzniku hnutí #MeToo. Argentová měla zaplatit 380 tisíc dolarů.

V korespondenci mezi právníky a jejich klienty je tato částka označována jako „pomoc pro pana Bennetta". Bennett tvrdí, že od té doby, co ho Argentová obtěžovala, trpí psychickými problémy a má problémy v kariéře. Jeho příjmy se za pět let propadly z 2,7 milionu dolarů na 60 tisíc dolarů.

Nikdo z účastněných aktérů na dotaz novinářů nereagoval. NYT nicméně cituje dopis Argentové právničky Carrie Goldbergové své klientce.

„Doufáme, že se Vám nic podobného již nikdy nestane. Jste silná a inspirující tvůrkyně a je deprimující, že žijete mezi podělanými individui, které se přiživují na Vaší síle a Vaší slabosti," stálo v dopise.

Podle dohody Bennett, kterému je dnes 22 let, přenechává práva na fotografii (selfie obou osob v posteli) Argenotvé (42).

Argentová je jednou z mnoha žen, které spustily vlnu sexuálních obviňování proti vlivným mužům ve filmovém průmyslu. Ta způsobila pád hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, který musel v říjnu 2017 odstoupit z vedení společnosti Miramax, kterou založil v roce 1979 spolu se svým bratrem Bobem.

Zdroj:  nytimes.com