Britský list Telegraph obdržel memorandum Konzervativní strany Velké Británie, kde se píše o plánech konzervativců, kdy "krátce po březnu 2019" chtějí, aby Theresa Mayová opustila místo premiérky.

Tajný dokument také uvádí 27 možných nástupců premiérky. Mezi členy britského parlamentu z Konzervativní strany se říká, že premiérka Theresa Mayová bude nucena odstoupit krátce po březnu 2019, navíc dokument podrobně popisuje vyhlídky jejích potenciálních nástupců, včetně největšího kritika její politiky Borise Johnsona.

Jak poznamenává článek, Mayová se zoufale snaží na summitu v Salzburgu získat podporu ze strany ostatních evropských lídrů pro svůj plán brexitu, jehož cílem je zachování starých  obchodních  vztahů s Evropskou unií.
 
Viditelným výsledkem narůstající vzpoury v řadách Konzervativní strany je, že si členové britského parlamentu navzájem předávají tento dokument a nadále otevřeně diskutují v sociální síti WhatsApp, koho za současnou premiérku zvolit.
 
Toto memorandum, zpráva, bylo sestaveno v dubnu letošního roku. V posledních dnech začala kolovat mezi konzervativci. Dokument byl údajně vypracován jedním z poslanců britského parlamentu.
 
Podle sdělení  členů „Výboru roku 1922“, ve kterém jsou  obyčejní konzervativní poslanci, „bude nabídnut předsedkyni vlády, aby krátce po březnu 2019 odešla z funkce."

Dokument obsahuje 27 „nástupnických“ jmen. Patří mezi ně – ministr financí Philip Hammond, který podle autora článku "má šanci", ale "žádnou velkou  naději". Oblíbený u bookmakerů je Boris Johnson, ale nepředpokládá se, že "hlavní kandidát vyhraje." Ministr obrany Gavin Williamson "je jedním z adeptů", ale příliš se spoléhá na dobrovolné odstoupení Mayové. Jako "černý kůň", který může náhle porazit všechny, se objeví vedoucí britského ministerstva zahraničí Jeremy Hunt.

Zdroj: telegraph.co.ukpz.cz