Britská policie bude nově používat hlídkové vozy v duhových barvách, aby pomohla LGBT komunitě. (Foto: Instagram)

Zástupkyně vrchního konstábla Julie Cookeová k této záležitosti prohlásila: „Duhová auta, auta pro boj proti zločinům z nenávisti, ať už jim říkáte jakkoli, jsou součástí našeho vozového parku. Vozidla tedy neustále obměňujeme. Budou na ně normálně (kromě dalších doplňků) umístěny všechny policejní znaky… Ale jsou tam jako normální hlídková vozidla.“

Dne 10. srpna bylo na oficiálním instagramovém účtu britské policie sdíleno video, v němž bylo informováno, že služební vozy budou nyní natřeny duhovými barvami.

„Někdy se nás lidé ptají: Jak si to můžete dovolit? To není správné utrácet peníze za to, že na auto dáte duhu. No, náklady jsou zcela minimální, ale ta důvěra, kterou to může přinést, už jen tím, že tam ta duha je… a ten dopad, když tu duhu vidí, je obrovský,“ dodala.

Julie Cookeová dále uvedla, že cílem těchto hlídkových vozů je dodat důvěru LGBTQ a nedostatečně zastoupeným komunitám. Je třeba zmínit, že Cookeová je vedoucí LGBTQ v Národní radě policejních ředitelů (NPCC).

V tuto chvíli zůstává nejasné, kolik aut bude potaženo duhovými barvami. Mluvčí NPCC informoval, že je na jednotlivých složkách, aby rozhodly o počtu vozů, které chtějí přestavět.

Od chvíle, kdy britská policie své plány představila, se na ni snáší kritika. Kritici údajně namítali, že se policie nesoustředí na boj proti skutečným trestným činům, jako jsou pobodání nožem a znásilnění, a zaměřuje se na „neprokázaná“ obvinění z trestných činů z nenávisti na základě komentářů na sociálních sítích.

Zdroj: opindia.com