Britský aktivista Tommy Robinson, kterému ve Velké Británii hrozí vězení, hledá politický azyl v USA. Tvrdí, že se bojí o svůj život, jelikož v jeho domovské zemi „působí temné síly“.

„Cítím se jako bych byl dva dny od toho, aby mě odsoudili na smrt. Ve Velké Británii. Za žurnalistiku,“ prohlásil Robinson pro InfoWars v pondělí poté, co ho britský královský soud uznal vinným za pohrdání soudem. Žádá americkou vládu, aby mu pomohla utéct, obrátil se přímo na prezidenta Donalda Trumpa.

„Naléhavě žádám Donalda Trumpa, prosím americkou vládu, aby věnovali mému případu pozornost. Potřebuji evakuovat pryč z této země, v tomto národě působí temné síly,“ prohlásil Robinson ve svém požadavku formulovaném na videu.

Robinson, který je poradcem lídra britské politické strany UKIP Gerarda Battena ve věci gangů a vězeňské reformy, dokonce prohlásil, že bude zabit, když se dostane do vězení. Britská vězení jsou údajně „kontrolována džihádistickými gangy“. Aktivista tvrdí, že britská vláda se ho snaží „umlčet“ a proto v Británii „nemá budoucnost“.

„Naše svoboda je pryč. Tato země padla,“ uzavřel.