Slovenský politik Ľuboš Blaha se opět pustil do slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Ve svém příspěvku na Facebooku píše, že je Čaputová nejnáruživější obhajovatelkou Sorose a že od amerického finančníka brala peníze. (Foto: Wikimedia)

Hned v úvodu svého komentáře člen Směru-SD uvádí, že bude opět za nepřítele světového ženství, jelikož kritizuje političky. Své totiž řekl nejen k Čaputové, ale také k Lucii Ďuriš Nicholsonové. Argumentuje však tím, že on opravdu nemůže za to, „že ženské pohlaví u nás v opoziční politice reprezentují právě takoví zmetci“.

Pokud jde o slovenskou hlavu státu, Blaha ve svém příspěvku na Facebooku uvádí, že v britském deníku The Guardian nedávno vyšel článek o americkém finančníkovi Georgovi Sorosovi. Píše se v něm například o tom, jak ho kritizují maďarský premiér Viktor Orbán či ruský prezident Vladimir Putin. Rozebírá se v něm také to, že „rve“ do politiky cizích států miliardy dolarů.

Podle Blahy se v něm rovněž poukazuje na to, že kritika jeho politické interference nemusí mít nic společného s antisemitismem a že může vycházet z toho, že dotyčný vážně nemá mandát na to, aby se „cpal do politiky a financoval liberální ideologii“.

„A hádejte, čí jméno se v článku v souvislosti s obhajobou Sorose zmiňuje. Ano, ano, Zuzana Čaputová. Guardian tímto vlastně zdůrazňuje, že Čaputová je největší fanynkou Sorose na zeměkouli,“ píše Blaha.