Ruský prezident Vladimir Putin v komentáři k vystoupení hnutí Black Lives Matter ve Spojených státech uvedl, že Rusko soucítí s obyvateli Spojených států, ale nechce, aby se něco podobného dělo na jeho území, a nedovolí to.

„Amerika zcela nedávno čelila velmi těžkým následkům po známých událostech, po vraždě Afroameričana a vytvoření celého hnutí Black Lives Matter. Nebudu se k tomu teď vyjadřovat, chci jen říct, že to, co jsme viděli – pogromy, to, že jsme viděli porušování zákona a tak dále, a tak dále. Soucítíme s Američany a americkým lidem, ale nechceme, aby se to dělo na našem území. A uděláme vše pro to, abychom tomu zabránili,“ prohlásil Putin na tiskové konferenci po rusko-americkém summitu v Ženevě.

Připomněl také, že po zvolení prezidenta USA vešli do Kongresu USA lidé s politickými požadavky, jedna z účastnic byla policistou na místě zastřelena, ačkoli policistovi nehrozila zbraní.

„Bylo zahájeno trestní stíhání 400 lidí, kterým hrozí trest odnětí svobody až na 20, a možná až na 25 let. Jsou prohlášeni za vnitřní teroristy, obviněni z řady dalších trestných činů. Sedmdesát lidí bylo zatčeno okamžitě a pouze 30 z nich je dosud ve vazbě. Není také jasné, na základě čeho, protože žádný z oficiálních orgánů Států nás o tom neinformuje,“ dodal Putin.