Před rokem prezident Biden během dnes již nechvalně proslulé radnice CNN sdělil světu, že „pokud se necháte očkovat těmito vakcínami, COVID nedostanete“. (Foto: Youtube / Fox News)

„Je to jednoduchá, základní věta: Pokud se necháte očkovat, nebudete hospitalizováni, nebudete na jednotce intenzivní péče a nezemřete,“ dodal Biden.

Jak uvádí Zachary Stieber z The Epoch Times, jeden z bývalých amerických úředníků, který vedl reakci na COVID-19 během Trumpovy vlády, 22. července uvedl, že se neočekává, že by vakcíny proti COVID-19 chránily před infekcí.

Vakcíny Moderna a Pfizer COVID-19 získaly koncem roku 2020 povolení k mimořádnému použití k prevenci symptomatického onemocnění COVID-19 a byly propagovány mnoha zdravotnickými úředníky, včetně Birxe.

„Jedná se o jednu z nejúčinnějších vakcín, které máme v našem arzenálu infekčních onemocnění. A proto jsem z této vakcíny velmi nadšený,“ řekl tehdy Birx v podcastu televize ABC.

Nezmínila se o obavách, že by vakcíny nemusely chránit před infekcí.

Údaje ukazují, že vakcíny skutečně zabránily infekci prvními kmeny viru CCP (Čínské komunistické strany), který způsobuje COVID-19, ale že ochrana časem slábla. Ukázalo se, že vakcíny nejsou stále více schopny chránit ani krátce po podání a poskytují jen malou ochranu proti variantě viru Omicron a jeho subvariantám.

Vakcíny nadále chrání před závažným onemocněním a hospitalizací, uvedla v pátek společnost Birx.

„Ale řekněme si to jasně – 50 procent lidí, kteří zemřeli na vlnu Omicronu, byli starší, očkovaní,“ řekla.

„Takže proto říkám, i když jste očkovaní a posilnění, pokud jste neočkovaní, právě teď je klíčové testování a Paxlovid,“ dodala.

Paxlovid je pilulka COVID-19 vyráběná společností Pfizer, která měla v klinických testech a studiích nevyrovnané výsledky, ale je doporučována americkými zdravotnickými orgány jak pro neočkované, tak pro očkované pacienty s COVID-19, aby se zabránilo progresi do těžkého onemocnění.

Prezidentu Joe Bidenovi, který byl tento týden pozitivně testován, předepsal lékař Paxlovid.

Existují náznaky, že s výskytem nových kmenů rychle klesá i ochrana proti těžkému onemocnění, kterou poskytují vakcíny.

Podle nedávné studie byla tato ochrana proti návštěvě pohotovosti nebo urgentního příjmu pouze 51 procent a po pěti měsících klesla na pouhých 12 procent. Proti hospitalizaci se ochrana snížila z 57 procent na 24 procent. Posilující dávka ochranu zvýšila, ale ochrana rychle klesla na nestandardní úroveň.

Dr. Anthony Fauci se také spolu s Birxem podílel na vedení reakce USA na pandemii a kdysi prohlásil, že očkovaní lidé se nenakazí.

„To, co platilo před dvěma lety, před rokem a půl, se mění, protože původní rodový kmen vůbec neměl schopnost přenosu, s jakou se setkáváme u sublinie omikron, zejména BA. 5. Vakcína tedy skutečně chrání některé lidi, nikoli 95 procent, před nákazou, příznaky a závažným onemocněním. Mnohem lépe chrání vysoké procento lidí před průběhem závažného onemocnění,“ řekl Fauci v pořadu Fox.

Uvedl, že vakcíny s aktualizovanou kompilací, které by měly mít premiéru na podzim, jsou nezbytné.

„Potřebujeme vakcíny, které jsou lepší. Které jsou lepší kvůli rozsahu a trvanlivosti, protože víme, že imunita slábne v průběhu několika měsíců. A to je důvod, proč máme posilovací vakcíny,“ řekl. „Ale také potřebujeme vakcíny, které chrání před infekcí.“

Zdroj: zerohedge.com