Generální prokurátor státu Utah Sean Reyes říká, že volební proces je kompromitován a bude podporovat v soudních procesech Donalda Trumpa. (Foto: Youtube)

Sean Reyes oznámil, že podpoří soudní spory právního týmu prezidenta Donalda Trumpa zaměřené na údajně „kompromitované volební procesy“ v několika sporných státech.

Podle generálního prokurátora Joe Biden a jeho spojenci věděli, že Trump „vyhraje, pokud se budou počítat pouze ověřené legální hlasy“. Tím podpořil Trumpovo tvrzení o údajném volebním podvodu.

V pátek na tweetu senátor Utah GOP Mitt Romney uvedl, že prezident má právo požadovat přepočítání, požadovat vyšetřování údajných nesrovnalostí při hlasování, existují-li důkazy, a vyčerpat právní prostředky nápravy, a to, že tyto věci jsou v souladu s volebním procesem.

Aliance pro lepší Utah rychle odsoudila Reyese za to, že „odložil“ Utah a „opustil svůj post“, aby věnoval pozornost Trumpovým dnům poté, co nebyl znovu zvolen.

Výkonný ředitel Aliance Chase Thomas uvedl, že Reyes se snaží podkopat výsledek demokratických voleb, aby prosadil své vlastní partyzánské zájmy.

„Reyes ukazuje, kde leží jeho skutečná loajalita – ne s obyvateli Utahu, ale s politikou Trumpovy strany a Republikánské asociace generálních prokurátorů," uvedl ve svém prohlášení.

Thomas uvedl, že obvinění z podvodu voličů jsou nezodpovědná a nejsou pravdivá. Jen proto, že se Reyesovi výsledky voleb nemusí líbit, neznamená, že jsou o nic méně platné, řekl.

„Jako generální prokurátor státu, který už roky využívá hlasování prostřednictvím pošty, by to Reyes měl vědět," řekl Thomas, „ať už jedná ve své soukromé nebo veřejné funkci, zpochybnit volební výsledky, které se mu osobně nelíbí, je absolutní zradou důvěry, kterou do něj Utah vložil."

Trump podpořil Reyese pro znovuzvolení generálním prokurátorem státu Utah.  Reyes v úterý snadno vyhrál druhé celé funkční období nad demokratickým vyzyvatelem Gregem Skordasem.

Zdroj: pz.czpolitikstube.com