Západ používá Vladimíra Putina jako obraz nepřítele a přitom by všichni měli být rádi, že místo šéfa Kremlu je obsazeno rozumným a obezřetným stratégem, napsal rakouský Contra Magazin. (Foto: Wikimedia)

Není těžké si představit, jak by temperanetnější osoba reagovala na četné provokace Západu. Takže díky ruskému prezidentovi ještě Spojené státy a NATO dosud nerozpoutaly třetí světovou válku, je přesvědčen autor článku.

Jen kvůli uvážlivé geopolitické pozici Vladimíra Putina Spojené státy a NATO dosud nespustili třetí světovou válku, napsal Marco Maier v článku rakouského časopisu Contra Magazin.

Pro Západ je ruský prezident oblíbeným obrazem nepřítele. V politických kruzích a v médiích využívají veškeré prostředky k diskreditování jeho činů. Přičemž by stálo za to ocenit, že sedí  Putin, a ne nějaký temperamentní člověk, který by ostře reagoval na neustálé provokace Washingtonu a NATO, zdůraznil novinář. Západní establishment na to ale kašle, protože Putin brání dobytí Ruska západní finanční oligarchií – na rozdíl od svého předchůdce Borise Jelcina.

Kdyby nyní zastával funkci prezidenta Ruska temperamentnější člověk, jak by reagoval na státní převrat na Ukrajině, uskutečněný s aktivní podporou Západu a zaměřený na integraci země do NATO k umístění baterií raket na několik set kilometrů od Moskvy? V odpovědi na tuto otázku autor  navrhl představit si situaci, kdy Rusko nebo Čína podpoří změnu režimu v Mexiku s následným příchodem proruských nebo pročínských sil a možností umístit své rakety přímo na hranici se Spojenými státy. Podle Marca Maiera to všechno připomíná karibskou krizi šedesátých let.

Statesman: Vůči západní propagandě prokazuje Rusko úžasnou zdrženlivost!

Proto je toho názoru, že každý by měl být rád, že vedoucí post Kremlu zaujímá rozumný stratég, který se i přes veškerou západní agresi a útoky neustále snaží udržovat dialog a nepodléhá všem provokacím (pro odborníky na Rusko není neznámé, že ruský lídr pravidelně obměňuje velitelské kádry v ruské armádě – vysvětlují to skutečností, že i v ruské armádě existují netrpěliví „jestřábi“, které svědí prsty na spoušti – pozn. red.)

Nicméně „Putinova éra jednou" skončí, konstatoval Marco Maier. Při absenci změn ústavy skončí jeho prezidentské funkční období v roce 2024. Poté může Putin odejít na zasloužený odpočinek - a pak co? Zatím nebyl viditelný potenciální nástupce ruského prezidenta, zdůraznil rakouský časopis. Dmitrij Medveděv, předseda vlády a předseda strany „Jednotné Rusko“, se opět stane hlavou státu? Podle vydání je to nepravděpodobné. Autor článku to vysvětluje skutečností, že během svého funkčního období prezidenta Medveděv nezískal nijakou slávu a dovolil Francouzům, aby ho podvedli ohledně Libye.

Pokud „stratég Putin" opravdu nechce kandidovat na prezidentský úřad, bude muset představit svého nástupce, který podle jeho názoru bude schopen vést ruskou velmoc po jeho odchodu do důchodu, aby Západu neumožnill zatáhnout zemi do třetí světové války.

Zůstává pouze naděje, že Vladimir Putin najde vhodného kandidáta, který získá příslušnou podporu mezi Rusy a bude schopen přiměřeně řešit dědictví současného ruského prezidenta, napsal Marco Maier.

Nicméně ještě není známo, kdo a co nahradí Putina v budoucnu - a proto bychom se měli připravit na to nejhorší, uzavřel rakouský novinář.

Zdroj: pz.czcontramagazin.com