Národní správa archivů a záznamů (NARA) odhalila, že má k dispozici přibližně 5 400 záznamů, které obsahují e-mailové pseudonymy, jež prezident Joe Biden používal během svého působení ve funkci viceprezidenta. (Foto: Youtube)

Toto zarážející číslo bylo zveřejněno v dopise archivu adresovaném organizaci Southeastern Legal Foundation (SLF), která v loňském roce podala žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA) o poskytnutí veškerých dokumentů, které odkazují na tři e-mailové účty s pseudonymy: robinware456@gmail.com, JRBWare@gmail.com a Robert.L.Peters@pci.gov.

„Provedli jsme prohledání naší sbírky viceprezidentských záznamů souvisejících s Vaší žádostí [z 9. června 2022] a identifikovali jsme přibližně 5 138 e-mailových zpráv, 25 elektronických souborů a 200 stran potenciálně odpovídajících záznamů, které je třeba zpracovat, abychom mohli odpovědět na Vaši žádost,“ uvádí se v dopise NARA.

Společnost SLF se sídlem v Roswellu ve státě Georgia obdržela tento dopis již loni, ale v pondělí jej zveřejnila, když oznámila, že postoupila ve svém úsilí o získání informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím na další úroveň a podala proti archivu federální žalobu, aby si vynutila vydání těchto záznamů.

„SLF si tyto nyní velmi žádané e-maily vyžádala od NARA 9. června 2022 prostřednictvím žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA),“ uvedla skupina v prohlášení. „Bohužel po identifikaci téměř 5 400 potenciálně odpovídajících záznamů NARA otálela a stále nepředložila jediný e-mail. SLF se nyní obrací na soud s žádostí, aby NARA nařídil předložit Bidenovy e-maily.“

Odhalení vysokého množství dokumentů přichází v návaznosti na požadavek předsedy sněmovního výboru pro dohled Jamese Comera na poskytnutí stejných dokumentů. Začátkem tohoto měsíce zaslal NARA dopis, v němž ji požádal o předání všech neredigovaných dokumentů, které se týkají pseudonymů.

„Joe Biden prohlásil, že mezi zahraničními obchodními plány jeho rodiny a jeho povinnostmi viceprezidenta byla ‚absolutní zeď‘, ale důkazy ukazují, že přístup k obchodování s vlivem jeho rodiny byl široce otevřený,“ uvedl Comer v prohlášení.

Jeden e-mail na Bidenův účet s pseudonymem odkazoval na jeho telefonát ukrajinskému prezidentovi – a Hunterovi byl zaslán v kopii v době, kdy působil v představenstvu společnosti Burisma.

„Máme již důkazy o tom, že tehdejší viceprezident Biden hovořil, večeřel a popíjel kávu se zahraničními obchodními partnery svého syna,“ pokračoval Comer.

„Víme také, že Hunter Biden a jeho společníci byli informováni o oficiálních vládních povinnostech tehdejšího viceprezidenta Bidena v zemích, kde měli finanční zájem. Národní archiv musí tyto neredigované záznamy poskytnout, abychom mohli dále vyšetřovat korupci Bidenovy rodiny.“

Zatímco kolem několika tisíc dokumentů se točí tajemství, víme, že jeden z e-mailů podrobně popisuje plány na telefonát s bývalým ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Bidenův poradce John Flynn kopíroval Hunterovi na jeho e-mailovou adresu ve společnosti Rosemont Seneca Partners – v době, kdy Hunter působil ve správní radě ukrajinského energetického gigantu Burisma, který Obamovo-Bidenovo ministerstvo zahraničí považovalo za zkorumpovaný.

Zdroj: slfliberty.org