Australská vláda přišla s originálním způsobem, jak se vypořádat s nelegálními migranty. Podle BuzzFeed publikovala na Srí Lance speciální plakáty s horoskopy, které slibují neúspěch každému, kdo se snaží vstoupit do Austrálie. (Foto: Buzzfeed)

Australská vláda vydala speciální plakáty s horoskopy k distribuci na Srí Lance, aby lidé v Austrálii nehledali útočiště. Podle BuzzFeedu každé znamení zvěrokruhu připravené australskými úřady líčí pochmurné předpovědi.

„Pokud nelegálně dorazíte do Austrálie po moři, vrátíte se. Všechno, co jste riskovali, bude zbytečné a nakonec všem všechno budete dlužít,“ líčí horoskop pro Střelce. Horoskop pro Blížence varuje: „Ztratíte šperky své ženy.“ A australský horoskop, pro toho, kdo se narodil ve znamení Býka, prohlašuje: „Pokud nelegálně přijedete do Austrálie po moři, očekávejte, že se vrátíte domů, kde budete kvůli svému selhání čelit ponížení.

Podle článku má Austrálie přísný hraniční režim a naprosto netoleruje přistěhovalce, kteří nelegálně přijíždějí po moři. V posledních letech utrácí tato země miliony dolarů za reklamní kampaně v zemích, z nichž lidé pravidelně utíkají do Austrálie. Tato reklama používá násilná videa komiksy a příspěvky v sociálních médiích. V rámci své tvrdé politiky suverénních hranic zastavuje australská imigrační služba všechny lodě s žadateli o azyl na palubě, posílá je zpět do země aniž by vyslechla stížnosti uprchlíků.

Americký prezident Donald Trump schvalil na Twitteru plakáty pro australské přistěhovalce. „Tyto letáky odrážejí australskou politiku v oblasti nedovoleného přistěhovalectví. Je v nich hodně poučitelného!“ uvedl.

Článek uvedl plný obsah australského horoskopu pro migranty:

Beran: Okradou vás zločinci. Pokud se pokusíte nelegálně vstoupit do Austrálie po moři, pašeráci přepravující nelegální přistěhovalce to mohou využít. Tito zločinci vás okradnou o peníze a vrátíte se na Srí Lanku s prázdnýma rukama.

Vodnář: Vy a vaše rodina přijdete o všechno. Pokud riskujete všechno, co jste se svou rodinou zaplatili za nelegální cestu do Austrálie, budete zadrženi a vráceni na Srí Lanku. Budete čelit obtížím a útrapám a štěstí se od vás odvrátí.

Střelec: Budete navždy v dluhu. Pokud nelegálně dorazíte do Austrálie po moři, budete vráceni. Vše, co jste riskovali, bude zbytečné a nakonec všem budete dlužit.

Býk: Budete se stydět za své činy. Pokud nelegálně dorazíte do Austrálie po moři, očekávejte, že se vrátíte domů, kde budete kvůli svému selhání čelit ponížení. Nebudete mít štěstí, pokud se pokusíte provést tuto nezákonnou akci.

Panna: Budete mít problémy se zákonem. Pokud nelegálně dorazíte do Austrálie po moři, budete zadrženi, vráceni a budete čelit právním důsledkům. Pokud se rozhodnete spáchat tento nezákonný čin, tak vám to nic nedá. Nebude se vám dařit a budete se kát ze svých skutků.

Kozoroh: Váš život bude v nebezpečí. Pokud se rozhodnete riskovat svůj vlastní život a vydáte se na nebezpečnou námořní cestu za nepředvídatelného počasí, ztroskotáte a veškeré vaše úsilí bude marné. Pokud nelegálně dorazíte do Austrálie po moři, vrátíte se na Srí Lanku, kde vás bude očekávat naprostá smůla.

Blíženci: Ztratíte šperky své ženy. Pokud nelegálně pojedete do Austrálie po moři, bude vás pronásledovat neúspěch. Ztratíte vše, co jste vynaložili na tento nesmyslný podnik.

Váhy: Ztratíte všechny peníze. Nebudete mít štěstí. Nesmíte nelegálně jet do Austrálie po moři, protože vás zadrží a vrátí a všechny peníze marně utratíte.

Rak: Budete mít rodinné problémy. Nebude se vám dařit. Nesnažte se nelegálně jet do Austrálie na lodi, protože vás zastaví a vrátí. Ztratíte vše, co si vaše rodina vypůjčila, a budete čelit rodinným problémům.

Štír: Ztratíte peníze. Jestli ve své naivitě uvěříte pašerákům a pokusíte se nelegálně do Austrálie dorazit po moři, vrátíte se na Srí Lanku a ztratíte vše, co jste vynaložili na tuto cestu.

Lev: Budete činit pokání. Pokud se pokusíte nelegálně dostat do Austrálie po moři, vrátíte se a budete mít kvůli této nelegální cestě právní problémy. Spácháte takový zločin - a budete čelit trvalým neúspěchům.

Ryby: Prodáte pozemky své rodiny. Pokud nelegálně pocestujete do Austrálie po moři, vrátíte se. Peníze, které jste dostali zadlužením země své rodiny, se vypaří, a před vašima očima vaše rodina ztratí svou půdu.

Zdroj: pz.czbuzzfeed.com