Přestože je v podstatě již po koronaviru (Covid-19), alespoň pro neočkované, Austrálie pilně buduje nové „karanténní“ tábory, které budou podle tamní vlády potřeba příští rok pro lidi, „kteří neměli přístup k očkování“. (Foto: Twitter)

V zájmu zachování „průběžného provozu“ pro případ další pandemie financují australské úřady výstavbu masivních táborů, z nichž jeden má údajně 1000 lůžek a má být dokončen do konce března 2022.

„V této fázi budou kabiny sloužit domácím cestujícím, kteří se vracejí z ohnisek COVID,“ uvádí se ve zprávě o karanténním zařízení, které vzniká na letišti Wellcamp u města Toowoomba.

Obrovské zařízení údajně zaměstná mnoho místních obyvatel, což podle vlády pomůže podpořit ekonomiku. Tímto způsobem se snaží projekt marketingově zmírnit podezření ohledně jeho realizace.

Foto: Australská vláda
Foto: Australská vláda

„Kemp je rozdělen do různých zón a ubytovává jednolůžkové, dvoulůžkové a rodinné pokoje, přičemž je nepřetržitě hlídán policií a ochrankou,“ uvádí Summit.news.

Tábor, který je rozvržen podobně jako koncentrační tábor z druhé světové války (viz níže), bude údajně sloužit k tomu, aby pomohl „srovnat křivku“ a udržel Australany „v bezpečí“ před budoucími „variantami“.

„To je šílené!“ napsala na Twitteru skupina nazvaná Rodiče jsou bezprostřední rodina. „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?“ „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?

Zdroj: abc.net.au