Argentinský reportér Carlos Ferrara ve čtvrtek zkolaboval během živého vysílání zpráv na argentinském kanálu 9. Ferrara natáčel reportáž před testovacím střediskem společnosti covid ve městě Buenos Aires, když náhle omdlel. (Foto: Youtube)

Claudio Perez, moderátor stanice Channel 9, se právě loučil s Ferrarou, když bylo slyšet, jak reportér říká: „Promiň, Claudio, promiň.“ Přes Ferrarovy mikrofony bylo slyšet ránu.

Claudio v domnění, že Ferrara chce poskytnout další informace, ho požádal, aby rychle ukončil, protože byli připraveni ukončit segment. „Co se stalo?“ Claudio se zeptal.

O několik vteřin později se kamera posunula doleva a odhalila Carlose Ferraru ležícího na zemi, tváří dolů, s mikrofonem stále v ruce. Kameraman se pak rychle odvrátil od strastiplné scény a přenos byl přerušen.

Claudio Perez (vpravo) byl ohromen, když uviděl svého kolegu ležet tváří k zemi.
Je slyšet, jak Claudio říká: „Ne!“ a pak se snaží od incidentu odejít.

„No, Carlos měl nějaké potíže. Určitě se mu budou věnovat. Chystáme se udělat střih“

O několik minut později Claudio upřesnil:

„V první řadě chceme říct, že čekáme na potvrzení, že ošetřují našeho kolegu Carlose Ferrara, který měl incident na testovacím místě.“

Kanálu 9 se později podařilo potvrdit, že Ferrara je stabilizovaný a na pozorování v nemocnici s dobrými životními funkcemi. V současné době se podrobuje kompletnímu posouzení zdravotního stavu.

Ferrarova mdloba se velmi podobá náhlému kolapsu brazilského televizního moderátora Rafaela Silvy, který utrpěl srdeční příhodu ve vysílání pouhý týden po boosteru od Pfizeru.

Video Ferrarova kolapsu si můžete prohlédnout zde: