Po vlnách kritiky šéfka nově vytvořeného vládního výboru pro dezinformace Jankowicz odstoupila a činnost byla pozastavena. (Foto: Twitter)

„Velkou ironií je, že rada byla vytvořena na ochranu právě proti tomu, z čeho je obviňována,“ řekl novinářům během středečního telefonátu jeden z představitelů DHS.

Mezitím budou bývalý jmenovec George W. Bushe Michael Chertoff a bývalý Clintonův generální prokurátor Jamie Gorelick pověřeni přezkoumáním poslání rady pro dezinformace.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti „pozastavilo“ svou nově vytvořenou Radu pro řízení dezinformací poté, co byla její šéfka Nina Jankowiczová označena za trutherku Russiagate a za plnou „libu TikToku“ s písničkami na téma Disney s falešným britským přízvukem – což jí propůjčilo přezdívku „Děsivá Poppins“.

Podle deníku Washington Post byla 33letá Jankowiczová „vržena do centra pozornosti právě těmi silami, kterým zasvětila svou kariéru,“ a byla „vystavena neutuchajícímu přívalu obtěžování a urážek“.

Ano, protože vedoucí zbrusu nového orwellovského oddělení by neměla být zpochybňována.

Nyní, pouhé tři týdny po svém oznámení, je podle několika zaměstnanců DHS „pozastavena činnost“ Rady pro řízení dezinformací, čímž se završuje týden zpětných rozhodnutí, která se měnila v průběhu zpravodajství o tomto příběhu. V pondělí se DHS podle několika osob obeznámených se situací rozhodlo radu zrušit. V úterý ráno Jankowicz v reakci na rozpuštění rady vypracoval rezignační dopis.

V úterý večer měli úředníci DHS s Jankowiczovou naléhavý telefonát, kde jí dali na výběr, zda chce zůstat v práci, i když bude práce pozastavena.

Podle zprávy byly „pracovní skupiny v rámci DHS zaměřené na „nesprávné, dezinformační a špatné informace“ pozastaveny“.

WaPo poukazuje na první tweety novináře Jacka Posobiece, které odstartovaly to, co se stalo lavinou útoků na „ministerstvo pravdy“.

Jankowicz dříve působil jako odborník na dezinformace ve Wilsonově centru a v rámci Fulbright-Clintonova stipendia pro veřejnou politiku radil ukrajinskému ministerstvu zahraničí. Dohlížela také na programy pro Rusko a Bělorusko v Národním demokratickém institutu.

Zpívá také erotické písně o Harrym Potterovi.

A je fanynkou vměšování do voleb:

Podle mluvčího DHS „byl účel rady hrubě zkreslen; nebude dohlížet na svobodu projevu“ a dodává: „Právě naopak, jejím cílem je zajistit ochranu svobody projevu.“

Hádejme, válka je také mír, svoboda je otroctví a nevědomost je síla.

Zdroj: thehill.com