Ve Vatikánském muzeu byl zadržen americký turista, který rozbil dvě starověké římské sochy na kusy poté, co mu byl odepřen přístup k papeži. (Foto: Youtube / Fanpage)

Italské noviny Il Messaggero uvedly, že americký turista středního věku egyptského původu byl na návštěvě Říma již několik dní, když ve středu v brzkých odpoledních hodinách vstoupil do Musea Chiaramonti, které je součástí Vatikánských muzeí. Toto zařízení je jednou z největších světových sbírek římských portrétů, v níž se nachází asi 1 000 antických artefaktů.

Muž se údajně rozzuřil na úřady poté, co si vyžádal čas strávený s papežem. V muzeu proto rozpoutal „středověký záchvat vzteku“. List Il Messaggero uvedl, že muž „hodil na zem dvě antické busty z galerie Chiaramonti a poškodil je“.

„Busty byly k policím připevněny hřebíkem, ale když je silou stáhnete dolů, odpadnou.

„Strhl jednu a pak druhou a okamžitě přišli strážci, kteří ho zastavili a předali vatikánské policii, která ho předvedla k výslechu.“

„Kolem půl šesté odpoledne byl předán italským úřadům,“ řekl CNN ředitel tiskového oddělení Vatikánských muzeí Matteo Alessandrini.

Návštěvníci muzea byli v šoku, když obě busty dopadly na zem. Nejméně jeden člověk si roztříštěné artefakty vyfotil.

Alessandrini uvedl, že busty „budou brzy restaurovány a vrátí se do muzea“.

Vatikánská policie uvedla, že Američan se zdál být „psychicky rozrušený“.

Zdroj: ilmessaggero.it