Jeden z policistů byl zastřelen výstřelem do hlavy v americkém Las Vegas během protestů vyvolaných smrtí Afroameričana George Floyda, informoval kanál 8News s odkazem na zdroj v policii. (Foto: Twitter)

Uvádí se, že neznámá osoba údajně vystřelila na policistu poblíž kasinového hotelu Circus Circus.

K dalšímu incidentu s policistou v Las Vegas došlo ve federální soudní budově. Podle předběžných údajů opětoval městský policista palbu na střelce.

Ve státě New York během protestů na skupinu policistů najel SUV. Podle New York Post byli zraněni nejméně dva lidé, kteří jsou momentálně v nemocnici. Jejich stav je stabilní.

Vedoucí výkonné moci okresu Eri Mark Poloncarz uvedl, že řidič auta a cestující byli zadrženi a jsou ve vazbě.

Místní televizní stanice WGN TV také informovala, že dva lidé zemřeli a další dva byli zraněni při nepokojích v Chicagu. Uvádí se, že k incidentům došlo ve městě Cicero. Informace o obětech potvrdila zástupkyně města Ray Hanania. Kromě toho se uvádí, že v pondělí bylo na předměstí Chicaga zadrženo nejméně 60 osob.

Americký prezident Donald Trump má v úmyslu uzákonit Zákon o povstání z roku 1807. Tento federální zákon upravuje pravomoci hlavy státu rozmístit vojáky v zemi, aby potlačil povstání. Jinak o otázce zapojení jednotek národní gardy rozhodují guvernéři.