Vivek Ramaswamy ve středeční republikánské prezidentské debatě v ostrých poznámkách napadl ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, přičemž se zmínil o nacistech a Zelenského označil za „komika v nákladních kalhotách“. (Foto: NBC News)

Během výměny názorů na to, zda by podpořil vyslání další podpory Ukrajině, Ramaswamy, agresivní kritik americké pomoci ve válce mezi Ukrajinou a Ruskem, řekl, že ho Zelenského výzvy k další pomoci „absolutně nepřesvědčily“, a poté se pustil do ostře formulovaného výpadu proti Zelenskému a jeho vládě.

„Ukrajina není vzorem demokracie,“ řekl Ramaswamy. „Pohrozila, že letos neuspořádá volby, pokud jí USA neposkytnou více peněz. To není demokratické.“

„Oslavovala ve svých řadách nacistu, komika v cargo kalhotách, muže jménem Zelenskyj, který to dělá ve vlastních řadách,“ pokračoval Ramaswamy. „To není demokratické.“

Mluvčí kampaně Tricia McLaughlinová sdělila televizi NBC News, že Ramaswamy Zelenského nenazval „nacistou“ a že jeho výroky se týkaly zářijového incidentu v Kanadě, kdy tamní parlament uspořádal oslavu ukrajinského kanadského veterána, o němž se později zjistilo, že sloužil v nacisticky orientované vojenské jednotce.

Zelenskyj, který je Žid, uvedl, že jeho praprarodiče zahynuli, když nacisté za druhé světové války zapálili jejich vesnici.

Zdroj: nbcnewyork.com