Jessica Krugová, profesorka historie na prestižní univerzitě George Washingtona ve Washingtonu, nebude tento semestr učit, uvedla v tiskové zprávě univerzita. (Foto: Twitter)

Americká profesorka, která o sobě tvrdila, že je černošského původu, přiznala, že lhala o svém etnickém původu, a vysvětlila, že je ve skutečnosti běloška, což je v zemi, kde je v současnosti silné rasové napětí je  silně odsuzováno.

V příspěvku na platformě Medium Jessica Krug, profesorka historie na prestižní univerzitě George Washingtona ve Washingtonu, přiznala, že lhala „většinu svého dospělého života“.

„Skrývala jsem svou minulost bílého židovského dítěte vyrůstajícího  na předměstích v Kansas City a uváděla jsem několik černošských identit: nejprve černocha ze severní Afriky, pak Afroameričana a nakonec černocha z Bronxu karibského původu, “ napsala tato žena se světlou pletí.

Na otázku TV kanálu CNN jedna z jejích bývalých studentek uvedla, že profesorka vysvětlila svým studentům, že její původ z Bronxu byl její srdeční a že se kdysi hádala se studentem, který ji ujistil, že rap byl vynalezen v Brooklynu, typická debata v New Yorku.

Tyto lži představují „samotný příklad násilí, krádeží,  a mnoho dalších způsobů, jak nečerní lidé nadále zneužívají černou identitu a kulturu a v článku byla nakonec označena Jessica Krugová jako  „kulturní pijavice“.

Podle CNN tato profesorka specializující se na historii Afriky a kolonizaci používala v přednáškách nahlas slovo „negro“, což je v USA ultra-tabuizovaný výraz, který mohou vyslovovat pouze černoši.

„Dr. Krugová nebude tento semestr učit,“ uvedla v pátek Univerzita George Washingtona bez dalších podrobností o postavení učitele, ale upřesnila, že pokračuje ve zkoumání situace.

„Jsme si vědomi bolesti, kterou tato situace způsobila mnohým v naší komunitě, a uvědomujeme si, že tím trpí mnoho studentů, učitelů a absolventů,“ píše se ve zprávě.

Zdroj: pz.czlefigaro.fr