Časopis Popular Mechanics zveřejnil příspěvek, ve kterém popsal celou sílu ruské ponorkové flotily.

V článku je ruská ponorková flotila označena za mocného soupeře, který má 72 plavidel, včetně atomových raketových ponorek, ponorek s okřídlenými střelami a také s unikátními přístroji pro speciální operace.

Popular Mechanics připomíná, že Rusko vlastní poměrně velkou flotilu ponorek speciálního určení, ze kterých vyzdvihl dvě obrovské „plovoucí základny" z trupů Delta III (podle ruské klasifikace projekt 667BDR Kalmar) a IV (projekt 667BDRM Delfín), jež jsou určeny na dopravu hlubokovodních miniponorek.
Časopis upozornil také na „děsivou" ponorku B-90 Sarov, která je podle jeho názoru zkušební plochou pro nové jaderné torpédo Status-6.

„Status-6 je určen pro útok na pobřežní cíle (přístavy a města) gigantickou termojadernou bojovou hlavicí o hmotnosti 100 megatun. Status-6 se dokáže vyhnout protiraketové obraně USA a zlikvidovat celé pobřežní oblasti s pomocí vlny tsunami a také je udělat nevhodnými pro život kvůli radioaktivním srážkám," uvádí se v článku.

B-90 Sarov je testovací ruská dieselová elektrická ponorka, jediná loď projektu 20120. Byla zkonstruována na základě trupu ponorky projektu Sargan z konce osmdesátých let. Byla spuštěna na vodu v prosinci 2007.