Armáda Spojených států nyní prosí neočkované vojáky COVID, kteří byli nedobrovolně propuštěni z důvodu odmítnutí očkování, aby se vrátili do služby, a také jim povoluje opravit jejich vojenské záznamy. (Foto: Flickr)

Ještě před dvěma lety Pentagon v rámci ostudné kampaně radostně propouštěl vojáky, kteří odmítli přijmout vakcínu Covid:

Byli jsme ujišťováni, že tato propuštění „neovlivní připravenost armády“.

Mohu vám říci, že to nemá žádný operační dopad na připravenost celých sil,“ řekl zákonodárcům generálporučík námořní pěchoty David Ottignon. „Neexistuje žádná komunita, která by signalizovala případ, kdy by kvůli tomu nebyl přítomen [velitel], poddůstojník nebo jiný poddůstojník námořní pěchoty.“

Námořní pěchota vyřadila zdaleka nejvíce příslušníků služby: Celkem 1 968 příslušníků, z nichž 20 % bylo propuštěno s vyznamenáním. To představuje necelé 1 % z celkového počtu příslušníků, který činí asi 215 000.

Tím však utrpěla připravenost: tisíce příslušníků služby byly propuštěny a potenciální rekruti odmítli vstoupit do ozbrojených sil, protože, hádejte co, mladí zdraví muži nesnášejí vakcíny COVID.

Více než 17 000 příslušníků služby se bránilo očkování s odkazem na obavy z bezpečnosti spojené s rychlým vývojem vakcíny a podnícené dezinformacemi o technologii messenger ribonukleové kyseliny, jakož i obavami z buněčných linií plodu použitých při přípravě a testování. Čím více se tato kontroverze objevovala ve zprávách, tím více vojáků žádalo o vynechání očkování, jak zjistila zpráva Military Times.

Mandát k očkování vakcínou COVID vyřadil třikrát více vojáků (8 339, viz výše) ve srovnání s 2 402 vojáky tragicky zabitými v Afghánistánu. Nedobrovolně vyřazení vojáci byli samozřejmě ti nejlepší, nejchytřejší, nejzdravější a nejsvědomitější, kterým na jejich zdraví záleželo nejvíce.

Tisíce jich dostaly důtky, které jim zničily kariéru:

Podplukovník Terry Kelley, mluvčí armády, uvedl, že 2 767 vojáků obdrželo „písemné důstojnické důtky“ – čímž byly zmařeny jejich možnosti povýšení nebo přeložení v rámci armády – a že dva velitelé praporů a čtyři další důstojníci byli zbaveni svých povinností, ale zůstávají v armádě.

Zdroj: gulf-insider.com