Akcie společnosti Twitter spadly v pondělí v předobchodní fázi o více než osm procent. Došlo k tomu poté, co Twitter trvale zablokoval účet úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. (Foto: Pixabay)

K 10:44 SEČ klesly akcie společnosti v předobchodní fázi o 7,89 procenta na 47,42 dolarů. O několik minut dříve pak pokles dosáhl 8,3 procenta.

Připomeňme, že sociální síť Twitter 9. ledna trvale zablokovala účet úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, a to kvůli „riziku dalšího podněcování k násilí“. Dříve v lednu zablokovaly Trumpovi přístup k účtu také sociální sítě Facebook, Instagram a další, a to na různě dlouhou dobu. Důvodem se stala prohlášení prezidenta k účastníkům protestů, kteří 6. ledna vtrhli do Kapitolu.

Ke zmíněným nepokojům došlo v den, kdy Kongres USA schvaloval výsledky uplynulých prezidentských voleb. Příznivci  úřadujícího a poraženého prezidenta Donalda Trumpa zaútočili na Kongres USA, což vedlo k přerušení zasedání Kongresu a evakuaci kongresmanů. Zasedání bylo obnoveno až večer a trvalo téměř do rána.

Uvádí se, že když Kongres schvaloval výsledky prezidentských voleb, Trump uspořádal meeting pro své příznivce ve Washingtonu a vyzval je, aby šli ke Kapitolu „pomáhat slabým republikánům“. Právě po tomto jeho prohlášení dav příznivců prezidenta oblehl Kapitol, vnikl do budovy a způsobil v ní pogrom. Během těchto protestů zemřelo pět lidí a přes padesát jich bylo zadrženo.

AC24.cz je také na  GAB  a  Telegramu .