Žena, která provozuje pěstounský domov ve Švédsku, poslala pusu obviněnému a později odsouzenému migrantovi za znásilnění nezletilých dívek. Vysvětlila to tím, že chce ukázat, že na něj myslí. (Foto: Youtube)

Afghánský žadatel o azyl, který žil v pěstounském domově pro děti ve Västra Götaland, byl odsouzen na pět měsíců ve vězení a na 10leté vyhoštění za znásilnění a sexuální útok na nezletilé dívky, uvádí portál  Fria Tider.

Afghánec také musel zaplatit náhradu škody ve výši 12 500 dolarů dívce, kterou znásilnil, a 750 dolarů 13leté dívce, kterou sexuálně zneužíval.

V roce 2015 dorazil násilník do Švédska jako dítě bez doprovodu. Zatímco jeho žádosti o azyl byly opakovaně odmítnuty, zůstal u pěstounské rodiny. Tam zneužil a znásilnil nezletilé dívky. Podle okresního soudu v Göteborgu se první sexuální útok uskutečnil v dubnu 2018.

13letá dívka, která byla jednou z obětí, svědčila u soudu, že Afghánec v noci přišel do jejího pokoje a napadl ji. Koncem listopadu 2018 afghánský občan znásilnil další dospívající dívku žijící ve stejném domě. Po znásilnění dívka trpěla těžkou depresí. Nemohla spát ani jíst kvůli duševnímu traumatu.

Když dívky oznámily incident své pěstounské matce, žena středního věku neudělala nic, aby zastavila útoky a dokonce chránila násilníka, uvádí zdroj. Soud hodnotil příběh obětí jako velmi důvěryhodný a postupný.

Podle zdroje švédská žena ve středním věku, která řídila domov, během zasedaní poslala obžalovanému polibek. Také soud zdůraznil, že žena měla negativní postoj vůči obětem a pozitivní postoj vůči migrantovi. Švédka dokonce odmítla svědčit v přítomnosti obětí znásilnění a poskytla informace, které nebyly podepřeny jinými svědectvími. Žena nazvala verdikt naprosto hrozným a oběti znásilnění obvinila ze lži.

V rozhovoru se zpravodajskou stanicí vysvětlila žena své chování následovně: „Ano, poslala jsem mu pusu, abych ukázala, co si o něm myslím.“