Ruský prezident Vladimir Putin je zodpovědný za otravu bývalého pracovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, k níž došlo v městě Salisbury. Ve vysílání Sky News to oznámil ministr pro otázky bezpečnosti Ben Wallace.

„Přímo či nepřímo za to nese zodpovědnost (Putin, pozn. red.)," oznámil Wallace.

Ministr vysvětlil, že prezident země vždy zodpovídá za činnost tajných služeb.

V britském Salisbury byl dne 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby, a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí Rusko, které však toto obvinění kategoricky popírá.

Rusko několikrát navrhovalo, aby bylo zahájeno společné vyšetřování incidentu, ale Londýn tuto iniciativu ignoroval a odmítl přístup ke Skripalovým. Také ministerstvo zahraničí usvědčilo britskou premiérku Theresu Mayovou ze lži. Tvrdila totiž, že jed byl vyroben v Rusku. Nicméně v laboratoři v Porton Down to vyvrátili.

Později Londýn zveřejnil fotografii dvou osob podezřelých z otravy Skripalových. Tvrdil, že se jedná o dva důstojníky GRU — Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Moskva uvedla, že tyto jména Rusku nic neříkají. Země také opětovně vyzvala Británii, aby přešla od obvinění a manipulací ke vzájemné spolupráci.