Na webové stránky meziarabského televizního kanálu Al-Jazeera se nabourala skupina hackerů, kteří pravděpodobně podporují syrského prezidenta Bašára Asada. Skupina, která se nazývá ar-Rashidun („Pravověrní“) se nabourala do arabské a anglické verze internetových stránek a nechala na nich svá prohlášení. „To je odpověď na vaši pozici proti lidu a vládě Sýrie, zejména na vaši podporu ozbrojených teroristických skupin a na šířené lživých zpráv“, praví se v prohlášení skupiny hackerů.

Syrské úřady nejednou obvinily televizní kanál Al-Jazeera ze zaujatosti při informování o lidových nepokojích v této zemi.

Al-Káida v Sýrii

Lživá propaganda o Sýrii nebere konce

Západní novináři a reportéři, společně s katarskou al-Džazírou a saúdskou al-Arabíjou bojují na straně rebelů a džihádistů. Pouštějí ven pouze informace, které se jim hodí a ty nepříjemné taktně zamlčují. Polopravdy či sprosté lži jsou jejich municí manipulující světové veřejné mínění. Propagandu médií lze klasifikovat jako válečný zločin. Napomáhá totiž k vytvoření atmosféry příznivé pro vyvolání další „humanitární“ války.

Vojenské zpravodajství ČR: O situaci v Sýrii jsou podávány neobjektivní informace

V neposlední řadě byly ve sdělovacích prostředcích o situaci v Sýrii podávány některé neobjektivní informace či přímo šířeny dezinformační kampaně. Vojenské zpravodajství proto pravidelně informovalo nejvyšší státní představitele o skutečné situaci v Sýrii, zpracovávalo rozsáhlejší analytické materiály k jednotlivým aspektům vývoje a podílelo se na vytváření společného názoru a politického postupu NATO a EU vůči Sýrii.

Al-Jazeera zkresluje fakta

Bylo to rozhodnutí vlády, které televize patří, rozhodnutí Ministerstva zahraničních věcí Kataru. Oni se pokoušeli prezentovat události v Sýrii jako likvidaci neozbrojených demonstrantů. Ve skutečnosti ale byla situace zcela jiná. Probíhala válka mezi pravidelnou armádou a ozbrojenci. Al Džazíra, nejen, že cenzurovala reportáže, ale také vysílala otevřené lži. Kanál se přímo vměšoval do dění v Sýrii tím, že zásoboval protivníky Bašára Asada prostředky mobilního a internetového spojení, prohlásil Alí Hášem.

Zdroj: czech.ruvr.ru

]]>