Zatímco bezpilotní letouny, jako je například MQ-1 Predator společnosti General Atomics za několik milionů dolarů, jsou vyzbrojeny raketami, nová generace levných dronů „kamikadze“ mění podobu bojiště. (Foto: Twitter / NTC Lead 6)

Americká armáda se obává, že tyto levné a smrtelně účinné bezpilotní letouny by mohly změnit globální strategickou rovnováhu na moderním bojišti v neprospěch USA.

Armáda se v rámci boje proti těmto vznikajícím hrozbám rozhodla provést polní cvičení, jehož součástí bude „roj 40 kvadrokoptér, které budou všechny vybaveny kamerami, MILES a smrtící municí,“ napsal na Twitteru velitel Národního výcvikového centra a pevnosti Irwin.

Překvapivé video (zveřejněné v neděli večer na Twitteru) ukazuje kvadrokoptéry, které se přibližují k něčemu, co vypadá jako provizorní pouštní město. Místo natáčení nebylo potvrzeno, i když by se mohlo nacházet ve výcvikovém středisku Fort Irwin v jižní Kalifornii. Rovněž nebylo potvrzeno, kdy se cvičení uskutečnilo.

„Drony budou v první bitvě příští války stejně důležité jako dnes dělostřelectvo,“ uzavřel armádní účet na Twitteru.

Možná armáda zjistila, že stejné kvadrokoptéry zakoupené na Amazonu byly mocným nástrojem ve válce proti Rusku na Ukrajině. Vyzbrojení těchto dronů je ještě mocnější, protože některé z nich byly přeměněny na sebevražedné drony.

Pentagon dodal Ukrajině více než 700 vojenských dronů Switchblade „kamikadze“. Zdá se, že budoucnost válčení je pro armádu jasná: malé sebevražedné drony pro přesné údery budou nezbytné na každém moderním bojišti.

Zdroj: zerohedge.com