Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans varoval, že proti členským států vzdorujícím uvalení povinných migračních kvót by mohla být uplatněna „kárná řízení.“ Země ve střední a východní Evropě totiž odporují kvótám, a když se jim vnucují, tak zatvrzele vzdorují, a jak hlásí EurActiv, tak ze 160 000 migrantů, kteří měli být řádně přesídleni, jich bylo přemístěno ve skutečnosti jen 12 000. …


Bývalý ministr zahraničí Holandska pan Timmermans říká, že když ty rebelující země do března 2017 nepřiměje „tlak jejich druhů“, aby se podvolili, tak by se mohlo uvažovat o finančních trestech.

„Teď je ten správný okamžik, aby se uvažovalo i o dalších možnostech, bude-li to nutné,“ řekl tento 55 letý komisař. „Komise by mohla začít s kárnými řízeními a o těch určitě budeme uvažovat.“

Tato Komise, která je zcela nevoleným orgánem, který nejenže má výlučnou pravomoc iniciovat jakoukoliv legislativu EU, který ale zároveň slouží jako výkonná složka tohoto bloku, už předtím navrhovala pokutovat členské státy 250 000 eury za každého migranta, kterého odmítnou přijmout.

Cecilia Wilkinson, vůdčí poslankyně Evropského parlamentu za Švédsko poukazovala, že by bylo snadnější potížistickým členským státům prostě stáhnout dotace, jelikož vynucování pokut by bylo „velice komplikované“.