Webová stránka, o které se předpokládá, že jí řídí Illumináti vyzývá členy veřejnosti, aby se k nim připojili a pomohli příchodu Nového světového řádu (NWO). Na webových stránkách www.illuminatiofficial.org se uvádí skutečnými členy tajné společnosti a veřejně prohlašují, že konspirační teorie o organizaci jsou nepravdivé.  Express.co.uk píše:


Webové stránky naznačují, že Illumináti mají svou vlastní tiskovou kancelář a vice-prezidenta zvaného Thaddeus Iam, také zde vyvrací rozšířené „negativní mýty“ a uvádí, že tato společnost je ve skutečnosti silou dobra. 

V sekci „O nás“ na internetových stránkách se píše: „Illumináti je elitní organizace světových vůdců, autorit z byznysu, inovátorů, umělců a dalších vlivných členů této planety.“

„Naše koalice spojuje vlivné lidi z politické, náboženského a geografického pozadí pro další prosperitu lidstva jako celku.

„Zatímco mnoho činností vyžaduje anonymitu, abychom ochránili naše členy, tak se snažíme vytvořit lepší porozumění mezi námi a lidmi, které jsme pověřeni chránit.

„Pro pokračování fungování skrze celé společenské a generační změny, vyžadují illuminátské činnosti část anonymity jak pro naše členy, tak i pro práci. 

„Nenajdete nás vychvalované v žádných učebnicích dějepisu nebo dokumentu. Nicméně, Illumináti pomohli s každým velkým pokrokem na této planetě, od doby, kdy člověk vytvořil první vládu.

„Od vzniku Illuminátů si mnozí občané naši organizaci nesprávně vylíčili negativním způsobem.

„Tyto mylné představy byly po staletí udržovány skrze videa, fotografie, články, knihy a neoficiální online zdroje, které se domnívají, že rozumí našemu poslání a členům.

„Při tvorbě této online oblasti se snažíme zmírnit obavy vyjádřené lidmi na této planetě a poskytujeme vhled do našich cílů a činností.

Na webových stránkách je sekce, kde si návštěvníci mohou dokonce zažádat o vstup do organizace.

Tvrdí také, že ostatní skupiny, které se nazývají Illumináti jsou falešné a že organizace není satanská, jak se předpokládá.

Říká se: „Po desetiletí, mnoho seskupení jedinců fungovalo pod názvem Illuminátů – představovali klamné vnímání pro veřejnost, což způsobilo, že mnoho občanů věří, že špatné činy jsou způsobeny naším rozkazem. 

„Pro každého, kdo tvrdí, že jsou Illumináti spojeni s náboženským přesvědčením – ať už je to Bůh, Satan, Baphomet nebo Baal – tak to poškozuje samotný účel naší nezávislosti na lidech.

„Neakceptujeme, ani nepopíráme božství a nevyzdvihujeme nikoho, že by byl vyšší než kdokoliv jiný. Pracujeme výhradně ve prospěch lidského druhu, který jsme pověřeni chránit. 

„Jsou tu další ohavné fámy o naší organizaci, včetně lidských obětí a násilných rituálů.

„Zatímco naši jednotlivý členové jsou oprávněni sloužit jakémukoliv božstvu, které si zvolí, tak Illumináti jako celek jsou určeni pouze k zachování lidského druhu. Protože lidské oběti nebo jakákoliv podobná činnost neslouží k zachování lidského druhu, bylo by to proti všemu, co hájíme, a proto je toto zakázáno.“

Webová stránka je zapsána skrze soukromý webový hosting v Torontu v Kanadě, takže není možné tak snadno dohledat, kdo za tím stojí.

Sesterská webová stránka Illuminati.am je zaregistrována na Obsidian Maskreet s korespondeční adresou v Beverly Hills v Kalifornii. 

Průzkum provedený konspirační webovými stránkami zjistil, že Obsidian Market je alias.


Mnozí komentátoři prohlásili, že jsou „falešné“ nebo „podvodné“, protože propagují koupi knihy na Amazonu zvanou Illuminatiam: The First Testament of the Illuminati. Ta je v prodeji za 11 dolarů a je popsána tak, jako že psána Illumináty a také jako duchovní průvodce. 

Komentář na fóru na výše uvedené přísně tajné konspirační stránce se ptá: „Je tohle další rozsáhlý hoax někoho, kdo má příliš mnoho času? Dostanu nějaký pohled od nějakého člena tady?“

Kniha samotná obdržela protichůdné recenze na Amazonu. 

BM Sandy říká: „Tato kniha je vtip. Ten, kdo to napsal se mě snaží přesvědčit, že jedna z nejvíce utajovaných a nepolapitelných organizací na celém světě publikovala 30-ti stránkovou knihu, napsanou na úrovni třetí třídy, navíc s několika gramatickými nebo pravopisnými chybami.“

Další recenzent řekl: „Naprosto doporučuji tuto knihu každému, kdo hledá v životě pravdu a má rád výborné čtení.

„Tato kniha byla dobře napsaná a, i když není extra dlouhá, jsou zde obsažené mocné zprávy.“

V Youtube videu nazvaném „Illuminatiofficial.org je podvod – důkaz“ řekl jeho autor Jayce Styles toto: „Cokoliv, co vás nutí to koupit, je považováno za podvod“

„Pokud se opravdu chcete připojit k Illuminátům, tak budete mít větší šanci s tím ve skutečnosti vytvořit webovou stránku zvanou Jason Iluminati Penguins.com… a budete Illuminátem, protože se k nim nepřipojíte skrze tuto blbost.“

A další Youtube kanál nazvaný Anon Ymous, který tvrdí, že je spojena s Anonymous hacktivistickou skupinou ve videu říká o této webové stránce toto: „Na Zemi existuje mnoho skupin, které se drží tohoto jména Illuminati.“ 

„Nicméně, zde existuje jeden šarlatánský umělec, který používá toto jméno pro marketingové účely pro prodej jeho knihy a šperků pro jeho věrné, důvěřivé následovníky.“

The First Testament of the Illuminatiam je prostě podvod, který je navržen tak, aby nalákal neopatrné lidi do New Age duchovna a uctívání Lucifera (Satana). 

Samozřejmě, že složitá konspirační teorie ohledně vytvořených webových stránek, vytvořila další konspirační teorie.

Mnoho uživatelů Youtube řeklo, že stránka je podvod, jiní říkají, že je opravdová nebo, že se dokonce jedná o dvojitý blaf skutečných Illuminátů, aby vypadali lépe, než ve skutečnosti jsou. 

Youtube kanál Prophetic Alert ve videu říká o knize prodávané na stránce toto: „The First Testament of the Illuminatiam je prostě podvod, který je navržen tak, aby nalákal neopatrné lidi do New Age duchovna a uctívání Lucifera (Satana).“