Dva Youtube blogeři prozkoumali na mapě Google Earth vysoce specializované vzdálené oddělení amerického letectva, základnu Edwards v státě Nevada, která také známá jako Oblast 51, a spatřili tam záhadný objekt.

Pomocí aplikace Google Earth Blake i Brett Cousins z kanálu thirdphaseofmoon spatřili tajemný objekt uprostřed kráteru vedle americké vojenské základny Oblast 51. Natočili ho z několika úhlů, na záběrech je vidět vysoký a tenký předmět.

Video bylo zveřejněno na Youtube 13. prosince a ihned mělo 19 330 zhlédnutí. Uživatelé psali takové komentáře jako „Podzemní zařízení by mě nepřekvapilo v Oblasti 51" a „Myslíte si, že by tady byla spousta stop, které by k tomu vedly, kdyby to bylo vykopáno těžkou technikou. Žádné nevidím".

Základna Edward, tzv. Oblast 51, je vzdálené oddělení amerického vojenského letectva, které vždy bylo ve středu pozornosti zastánců různých teorií spiknutí. Například, někteří se domnívají, že NASA natočila přistání na Měsíci v roce 1969 v jednom z hangárů základny.