Mezi rakouskými islamisty probíhá proces, při němž kují plány na zřízení Kalifátu v Rakousku, odhalila mohutná razie vedená více než 800 rakouskými policisty. Ve čtvrtek ráno asi 800 rakouských policistů provedlo série razií v metropoli ve Vídni a v Grazu, při nichž bylo prohledáno 16 různých domácích prostor, a vedlo to k zatčení čtrnácti radikálních islamistů, o který panuje přesvědčení, že jsou spojeni se skupinou Islámský stát.


Policie říká, že tato razie je výsledkem dvouletého vyšetřování radikální salafistické sítě, jak hlásí Die Presse .

Ze čtrnácti zatčených islamistů byly tři ženy a několik jich byli islámští kazatelé. Úřady uvedly, že rovněž našly 140 úložišť digitálních informací, která budou forenzně přezkoumána domácí zpravodajskou službou Úřad na ochranu ústavy.

Státní zastupitelství rovněž uvedlo, že nejméně osm z těch zatčených bude obviněno z členství v teroristické organizaci a z vytváření zločinné organizace. Christian Pilnacek, šéf oddělení trestní spravedlnosti na Ministerstvu spravedlnosti, tvrdil, že islamisté se spolu bavili o „Božím státě“ čili o teokracii Islámského Kalifátu.

Policie rovněž tvrdí, že tato skupina zrekrutovala nejméně 40 lidí, aby se přidali k džihádu.

Pilnacek řekl, že vyšetřování se vystupňovalo do operační fáze loni v dubnu, ale že mnoho z těch islamistů bylo v hledáčku úřadů už od roku 2015. Zdroje Die Presse řekly, že vyšetřování neustále probíhá a že mnozí islamisté „z pozadí“ by mohli být zatčeni až zanedlouho.

Podle úřadů nemá tato salafistická skupina žádnou spojitost se 17-letým Lorenzem K., který byl zatčen minulý víkend a říká se o něm, že připravoval provedení bombového útoku ve Vídni. Tento 17letý mladík byl součástí teroristické buňky, do které patřil i 12letý chlapec, který byl později zatčen ve spojitosti s tímto podezřelým teroristou.

Zprávy z loňského roku ukazují, že rakouské domácí zpravodajské služby aktivně sledují asi 270 islamistů. Ministr vnitra Wolfgang Sobotka řekl, že 127 z nich je mladších 25 let. Strana svobody (FPÖ) zaměřená proti masové migraci v té době uvedla, že vláda se staví liknavě k identifikaci potenciálních islamistů mezi nově příchozími migranty.

Tento názor v listopadu podpořila i německé Spolková zpravodajská služba (BND), když řekla, že v Evropě jsou nejspíš stovky bojovníků Islámského státu maskovaných jako „uprchlíci“.

Zdroj: breitbart.com