Tato zemědělská čtvrť je umístěna v Detroitu ve státě Michigan a zajistí obživu pro tisíce rodin v této oblasti. Děti a dospělí se mohou naučt o udržitelném zemědělství, když se stanou součástí budování této potravinářské zahrady.  Pozastavili jste se někdy nad tím, že lidé jsou jediný druh na planetě Zemi, který musí platit za to, aby mohl žít? Stále to pokračuje, navzdory faktu, že je zde v současnosti nadbytek zdrojů, abychom se dokázali postarali o každého občana.


Faktem je, že je na zemi dostatek jídla, abychom nakrmili 10 miliard lidí. Nicméně protože 70% obilovin, které jsou vypěstovány jdou na výkrm hospodářských zvířat určených na porážku, bavíme se tu o problému efektivní distribuce. Ve skutečnosti 795 milionů lidí uléhá každý den s pocitem, že nemají co jíst. 

Vyřešení hádanky zvané světový hlad bylo snem mnoha lidí. Naštěstí, to bude během přístího nebo dvou století  napraveno. Možná, že jedním ze způsobů takto inspirovaných aktivistů, aby mohli tento ambiciózní plán učinit realitou je vytvořit více komunitních zahrad, které mohou zdarma nabídnout nutričně bohaté jídlo pro své obyvatele!

Jestli se vám to zdá až moc dobré na to, aby to byla pravda, nemusí hledat dále než v Michiganu. Magazín Inhabitat uvádí, že ve městě Detroitu – což je místo, kde je hodně rodin ovlivněno ekonomickou nerovnováhou, bylo vybudováno první americký tzv. Agrihood (volně přeloženo jako zěmědělská čtvrť), který denně nakrmí okolo 2000 domácností. 

Michigan Urban Farming Initiative ( MUFI) je zodpovědný za vystavění tří akrů tohoto projektu. Dva akry půdy jsou věnovány pěstování plodin, jako jsou ovoce a zeleniny a zbylý jeden akr je pro ovocný sad se 200 stromy. Navíc je zde poznávací zahrada, která byla vybudována pro děti, aby zažili a dozvěděli se více o udržitelném zěmědělství.

MUFI vysvětluje, že projekt je alternativní sousedský model, který se celý točí kolem městského zemědělství. Spoluzakladatel a prezident této neziskovky Tyson Gersh prohlašuje:
Loading...