Ukrajinská média informovala, že dva občané Bangladéše, kteří chtěli nelegálně vstoupit do Srbska a pak jít do Francie, byli zatčeni na ukrajinských hranicích.

Dva nelegální přistěhovalci se chtěli dostat do Francie v přívěsu kamionu, ale byli docela překvapení a zmatení, když místo „bonjour“ slyšeli „привiтання“ služby pohraniční stráže Ukrajiny.

Podle ukrajinských bezpečnostních úředníků byl na kontrolním stanovišti Djakovo v Zakarpatské oblasti zastaven nákladní automobil s cizími SPZ, řidičem byl občan Srbska. Během inspekce si pohraniční stráž všimla, že je poškozen stan přívěsu.

Při dohlídce byli nalezeni dva cestující, kteří přiznali, že jsou občany Bangladéše a chtějí se dostat do Srbska v přívěsu, aby se odtud mohli přestěhovat do Francie.

Byla zahájena kontrola všech okolností, po nichž se budou migranti zpovídat z pokusu o nelegální překročení hranice, a poté budou předáni rumunským orgánům v souladu s readmisní dohodou. Podle které stát souhlasí s přijímáním občanů a cizinců (které dříve se nacházeli nebo bydleli v tomto statě) zpět na své území, kteří jsou vyhoštěni z jiného státu.