Vůdce německé Sociálně demokratické strany (SDP) a vicekancléř Angely Merkelové Sigmar Gabriel zaujal v interview s Der Spiegel k salafistickému islámu tvrdou linii. Gabriel promlouvající jen pár týdnů poté, co tuniský migrant zabil polského kamioňáka a vjel jeho náklaďákem do rušného vánočního trhu v Berlíně, přiznal, že jeho země teď uvízla v Kulturkampf čili v „kulturní válce“.


„Musíme posilovat soudržnost společnosti,“ řekl vicekancléř, který předtím argumentoval, že Německo by mohlo „po řadu let“ přijímat 500 000 migrantů ročně a možná i více.

„Salafistické mešity se musí zakázat, jejich komunity rozpustit a kazatelé by se měli, co nejdříve to půjde, vypovědět,“ řekl ovšem teď.

Gabriel se už začal pokoušet distancovat se od nepopulární politiky otevřených hranic Agely Merkelové, když loni v srpnu řekl, že jeho silnější partner „podcenil“ problémy s integrací.

Čím dále více do kouta zahnaná Merkelová, která se stejně jako Gabriel v letošních volbách potýká s těžkou konkurencí od populistické Alternativy pro Německo (AfD), na rozdíl od Gabriela stále trvá na tom, že Německo se musí nadále pokoušet bojovat proti terorismu se soucitem.

Salafismus je fundamentalistická forma sunnitského islámu, která je v Arabském světě čím dále silnější, a usiluje o návrat tohoto náboženství k jeho kořením ze 7. století. Je v něm silný důraz na emulaci prvních tří generací muslimských věřících, známé jako salaf, které vedly nájezdy spolu s Mohamedem a dobyly Jeruzalém, Persii a Španělsko.

Za ohromující nárůst islamismu v Německu se svalovala vina na státy Zálivu, jako je Saúdská Arábie, kde je odnož salafismu známá jako wahhábismus, o němž se říká, že je „hlavním zdrojem globálního terorismu“, státním náboženstvím.

Minulý měsíc odhalily Spolková zpravodajská služba (BND) a Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), že v Německu je nejméně 10 000 salafistů podporovaných Saúdy sponzorovaným „misionářským hnutím“, jako je Světová liga saúdských muslimů a Charitativní společnost šejka Aid Bin Mohammada al-Thaniho. Další ze Zálivu sponzorovaná organizace aktivní v Německu kuvajtská Společnost obrody islámského dědictví (RIHS) byla pak ve Spojených státech a v Rusku zakázaná za údajné vazby na al-Kaidu.
vTyto ropou bohaté země sponzorující v Evropě extremismus čelí tvrdé kritice za to, že samy odmítají přijímat migranty. Saúdové, kteří nabízí, že zaplatí dvě stě nových mešit, aby sloužily Syřanům v Německu, je odmítli jako uprchlíky u sebe se zdůvodněním bezpečnostními obavami, zatímco kuvajtští činitelé řekli, že syrští migranti jsou „příliš odlišní“, aby byli integrovatelní.

Všechny tyto státy Rady pro spolupráci v Zálivu – Saúdská Arábie, Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar a Spojené arabské emirát – odmítly podepsat konvenci Spojených národů o uprchlících.

Zdroj:  breitbart.com