Přebírací tým Donalda Trumpa právě Obamovu administrativu požádal o seznam zaměstnanců, kteří kolaborovali na klimatické změně, terorismu a kontrole zbraní. Toto přichází poté, co Obama řekl, že Trump by proti němu volby prohrál, a poté, kdy Obama vyhlásil kvůli hackování sankce na Rusko. …


Tyto požadavky přišly tento měsíc, kdy členové přebíracího týmu předložili ministerstvu energetiky 74 otázek týkajících se klimatické změny a dalších politických záležitostí včetně dvou zaměstnanců, kteří pracovali na klimatické agendě prezidenta Obamy.

Činitelé energetiky sice slíbili nadcházející republikánské administrativě spolupráci, ale jména těchto zaměstnanců neposkytli. Přechodný tým s těmito otázkami ve spěchu udeřil, ale ne bez toho, aby strhl bouři kritiky.

Zakládající prezident Partnerství pro veřejnou službu Max Stier, který spustil nestranické Centrum pro předání prezidentství, FoxNews.com řekl, že k této záležitosti obě strany přistoupily „patřičně“, že ale tyto personální otázky jsou „nezvyklé a znepokojivé“.

„Kariérní zaměstnanci jsou odpovědní za realizaci politických směrnic, které prezident stanoví,“ řekl Stier FoxNews.com. „Nemůžete hnát lidi k odpovědnosti za politiky stanovené lidmi zvolenými americkou veřejností. To je prostě špatně.“

Zdroj: foxnews.com