Ministr vnitra a vicepremiér Itálie Matteo Salvini oznámil, že jeho země už nebude přijímat nelegální migranty z Blízkého východu. Napsal to na svém Facebooku.

Podle Salviniho mu bylo doloženo, že dvě lodě Lifeline a Seefuchs pod vlajkami Holandska chtěly zakotvit u italských břehů.

Lodě nevládní humanitární organizace vypluly z Libye, na jejich palubách byli lidé. Přitom ministr za pašeráky označil ty, kteří se zabývají přepravou uprchlíků.

„Oni (pašeráci) ví, že Itálie se už nechce účastnit nelegální migrace, proto musí hledat jiné přístavy," napsal Salvini.

Politik zdůraznil, že je připraven k výhružkám ze strany těch, kteří s ním nesouhlasí, ale rozhoduje se takto jako ministr a jako otec.

Jak uvádí La Republica, pouze na palubě lodi Lifeline se nachází 118 osob, které byly zachráněny po ztroskotání lodi.

Navíc Itálie a Malta nehledě na výzvy různých mezinárodních organizací dříve odmítly přijmout loď Aquarius, která patřila evropské nevládní organizaci na ochranu lidských práv SOS Mediterranee a zabývá se hledáním a zachraňováním ztroskotaných lodí.

Na palubě lodi bylo 629 nelegálních migrantů z Blízkého východu, včetně dětí. Nakonec loď byla vyslána do Španělska. Itálie pouze vypravila dvě doprovodné lodi.

Zdroj:  huffingtonpost.it