Nakupující by už brzy mohli být automaticky rozpoznáváni, jakmile vstoupí do obchodu, pomocí nové kontroverzní kamery. Tato kamera nazývaná Facedeals využívá fotek stažených z Facebooku, aby rozpoznala vstupující lidi. Nakupujícím, kteří souhlasí s použitím tohoto systému, který nebyl vyvinut s účastí Facebooku, nabídnou speciální obchodní podmínky. Facedeals je nová kamera, která nakupující pozná z jejich fotek na Facebooku, jakmile vstoupí do obchodu, a pak jim nabídne slevy.

Demonstrační video, vytvořené k propagaci tohoto konceptu, ukazuje pijáky vstupující do baru, kde jim je obratem – hned po rozpoznání jejich obličeje – nabídnuta sleva na drink.

  • Obchody ji mohou použít k nabídce slev pro zákazníky
  • Systém byl už vyzkoušen v obchodech a v barech v Nashville
  • Uživatelé musí zatrhnout, že se zúčastní „výuky“ tohoto systému

„Rozpoznání zákazníka přes Facebook je mocným mechanismem pro obchodníky, kteří tak mouho nabízet loajálním zákazníkům slevy, ovšem zatím jen málo obchodů – a ještě méně zákazníků – si to uvědomuje,“ řekla v Nashvillu sídlící reklamní agentura Redpepper.

Sami už tento systém zkouší ve firmách blízkých své kanceláři.

„Hledání podniků s aktivním nasazením v naší oblasti vydalo pouhých mizerných šest nabídek.“

„Možnosti využití těchto šesti míst jsou nízké (je mezi nimi striptýzový klub a fotografické studio) a pobídky za to, že si to zatrhnete (na Facebooku), nejsou natolik úžasné, abychom s tím ztráceli čas.“

„Tak jsme se rozhodli, že za to zatržení vypracujeme nějakou sladkou odměnu, která to u nich obou učiní neodolatelným.“

„Říkáme tomu systému Facedeals.“

Kamera Facedeal dovede identifikovat tváře, jakmile lidé vstoupí, pomocí srovnání s obrázky těch lidí na Facebooku, kteří si zatrhnou využití této služby.

Facebook se nedávno dostal do nadpisů, když koupil face.com – izraelskou firmu, která je průkopníkem v technologii on-line rozpoznávání tváří.

Tento software využívá složitého algoritmu k vyhledání správných osob z jejich obrázků na Facebooku

Facebooková kamera vyžaduje, aby si lidé použití aplikace Facedeals autorizovali na jejich Facebookovém účtu. Ihned poté program projde tagy u vašich posledních fotografií a namapuje si biometrická data vašeho obličeje.

Systém se lépe naučí, jak uživatel opravdu vypadá, když je mu dovoleno použít více vašich fotografií.

Těchto dat se pak použije k vaší identifikaci v reálném světě.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: dailymail.co.uk

]]>